Kategoriler
Haberler

Selçuk Üniversitesi’nde festival günleri başladı

Selçuk Üniversitesi Sağlık-Kültür ve Spor Daire Başkanlığı tarafından düzenlenen, 19 Mayıs Cumartesi gününe kadar sürecek 9. Kültür ve Sanat Festivali kortej yürüyüşüyle başladı.

Rektörlük binası önünden başlayıp Anıt Alanı’na kadar süren yürüyüşe; Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hakkı Gökbel, rektör yardımcıları Prof. Dr. Tahir Akgemci, Prof. Dr. Musa Özcan, Genel Sekreter Fazilet Uyar, idari ve akademik personelin yanı sıra yaklaşık 2 bin öğrenci katıldı. Üniversitenin, Uluslararası İlişkiler Topluluğu’nun davetlisi olarak Konya’ya gelen Brezilya Federal Cumhuriyeti Ankara Büyükelçisi Marcelo Andrade De Moraes Jardım’in de katıldığı yürüyüş renkli görüntülere sahne oldu. ‘Brezilya-Türkiye İlişkileri’ konulu konferansa katılmak üzere Konya’ya gelen Büyükelçi Jardım, sempatik hareketleriyle öğrencilerin ilgi odağı oldu.

Selçuk Üniversitesi festivalinde sanat, spor ve kültürle dolu bir hafta yaşanacağını belirten Rektör Prof. Dr. Hakkı Gökbel, “Üniversitemizde artık geleneksel hale gelen ve bu yıl içeriği genişletilerek sanat, spor ve kültür faaliyetleriyle zenginleştirilen festivalimiz inanıyorum ki öğrencilerimiz, akademisyenlerimiz ve Konya halkı için coşku dolu geçecek.” dedi.

Konuşmaların ardından, Selçuk Üniversitesi Halkoyunları Topluluğu, Ege ve Karadeniz yörelerine ait oyunlarından hazırladıkları gösteriyi sundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.