Kategoriler
Haberler

Sema Hastanesi, Fatih Üniversitesi’ne bağlandı

İstanbul’da hizmet veren Sema Hastanesi’nin Fatih Üniversitesi’ne bağlanması için YÖK’e yapılan başvuru kabul edildi. Hastane bundan sonra ‘Fatih Üniversitesi Sema Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’ adıyla hizmet verecek.

Fatih Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Şerif Ali Tekalan, İstanbul’da hizmet veren Sema Hastanesi’nin Fatih Üniversitesine bağlanması için yapılan başvurunun YÖK tarafından onaylanarak, Fatih Üniversitesi bünyesinde ‘Sema Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi’nin kurulmasına karar verildiğini söyledi. Tekalan, “İstanbul Maltepe’de bulunan 218 yatak kapasiteli, 7 yıllık tecrübeye sahip, birçok alanda uzman sağlık kadrosuna sahip hastanenin, 3 Mayıs 2012 den itibaren ‘Fatih Üniversitesi Sema Hastanesi’ olarak hizmet vermeye devam edeceğini” ifade etti.

Prof. Dr. Tekalan, tıp fakültesi olarak amaçlarını “Üst düzeyde bilgi birikimine sahip, iyi tanı koyabilen ve tedavi yapabilen, koruyucu hekimliği ihmal etmeyen ve toplum sağlığını ön planda düşünen bir eğitim politikası ile eğitimlerimizi sürdürüyoruz. Hedefimiz sadece ulusal düzeyde değil uluslararası ortamda da kendilerini rahatlıkla ifade edebilen bilgi ve beceriyi kazanmış, iyi iletişim kurabilen, multidisipliner bir anlayışla hareket eden araştırmacı, etik değerleri gözeten hekimler yetiştirmeyi hedefliyoruz.” şeklinde açıkladı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.