Kategoriler
Haberler

Şiddete karşı reçete dağıtıyorlar

 

İzmir Tabip Odası, hekime yönelik şiddet ile mücadele etmek için bir kampanya başlattı. Kampanyanın ilk etkinliğinde Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde hasta ve yakınlarına bildiri- reçete dağıtıldı. 

Hekime yönelik şiddete karşı mücadele etmek, hasta ve hasta yakınlarında farkındalık yaratmak için İzmir Tabip Odası’nın başlattığı bildiri-reçete dağıtımı Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde başladı. İlerleyen günlerde diğer hastanelerde de reçeteler dağıtılmaya devam edilecek. Reçete de “El birliği ile hekime karşı şiddete engel olalım, hekimlerin tek amacı sizi sağlığınıza kavuşturmaktır, hekim ve hastalar karşıt taraflar değildirler, can güvenliği derdine düşmeden tedavinizi yapmak istiyoruz” şeklinde açıklamalar bulunuyor.

Kısa film izletilecek

Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Poliklinikleri önünde basın açıklaması yapan İzmir Tabip Odası Başkanı Dr.Suat Kaptaner, “Sağlık Bakanı’nın hekimler için yaptığı olumsuz açıklamaların şiddet sorununu arttırdı. Bakanın ve diğer siyasilerin bu tür söylemleri kullanmamaları gerekiyor. Bu söylemlerin hepsi haksız bir şekilde sağlık çalışanlarına yönlendiriliyor” dedi. Çok sayıda hasta ve hasta yakınının katıldığı açıklamada, hasta yakınları desteklerini ifade etmek için Dr. Kaptaner’e gül verdiler. Tabip Odası Başkanı Dr.Suat Kaptaner kampanya süresince; sağlık kurumlarında afişlerle bilgilendirme yapacaklarını, hasta ve hasta yakınlarına bildiri-reçete dağıtacaklarını, sağlık kurumlarında hasta ve hasta yakınlarına yönelik monitörlerde gösterilmek üzere “Hekimlere Yönelik Şiddet” konusunda duyarlılık ifade eden kısa filmlerin gösterilmesini sağlayacaklarını, meslektaşlarının görevleri başında iken, yakalarında şiddeti protesto eden kokartlar takacaklarını ifade etti.

Nihal Işık-Haber Ekspres Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.