Kategoriler
Haberler Şiddet

Son dakika… Klinik şefine saldırı

Son günlerde gündemden düşmeyen sağlık çalışanlarına yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi. Haydarpaşa Numune Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin 3.Dahiliye Klinik Şefi Doç. Dr. Refik Demirtunç, bir hastanın yakını tarafından darp edildi. Saldırıya uğrayan Doç. Dr. Refik Demirtunç, Doğancılar Polis Merkezi’ne giderek şikayetçi oldu. 

Olay sabah saat 09.30 sıralarında, 3. Dahiliye Kliniği’nde yaşandı. Tedavi için eşini hastaneye getiren Veli Özdemir, henüz açıklanmayan bir nedenle Doç. Dr. Refik Demirtunç’a saldırdı. Demirtunç’a tekme tokat saldıran Veli Özdemir, çevredeki vatandaşlar ve sağlık çalışanları tarafından güçlükle engellendi. Etkisiz hale getirilen Özdemir, polis tarafından gözaltına alındı. Doğancılar Polis Mekezi’ne götürülen Özdemir’in adliyeye çıkartılacağı belirtildi. 

Saldırıya uğrayan Doç. Dr. Refik Demirtunç ise darp raporu aldıktan sonra polis merkezine giderek şikayetçi oldu. Karakol çıkışı gazetecilere açıklama yapmak istemeyen Demirtunç’un konuşmak için ilgili makamlardan izin alamadığı öğrenildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

“Son dakika… Klinik şefine saldırı” için 2 yanıt

Refik Hoca, adil, çalışkan, iyi kalpli, prensipli, dürüst ve deontolojiye saygılı çok değerli bir hocamızdır. Kendisine yapılan saldırıyı kınıyor, kendisine buradan geçmiş olsun dileklerimi sunuyorum.

Refik Hoca, bir karıncayı bile incitemeyecek kadar iyi bir kişi ;hastalarına karşı her zaman hoşgörülü tutumları ile örnek gösterilecek değerli bir dokturumuzdur.Kendisinin böyle iğrenç bir saldıraya uğraması ne acı!
Bir hastası olarak kendisine çok üzüldüğümü iletir , geçmiş olsun dileklerimi sunarım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.