Kategoriler
Haberler Şiddet

Son Dakika…Trabzon’da kadın doktora hain saldırı!

Trabzon’da bir ihbara giden 112 Acil Servis ekibi, yardıma gittiği hasta tarafından darp edildi.

        Çömlekçi Mahallesi Yalı Caddesi üzerinde yerde yatan bir kişi olduğu ihbarı üzerine olay yerine giden 112 Acil Servis ekibi, baygın şekilde yatan Şemsettin A’yı. (53) alarak hastaneye gitmek üzere yola çıktı. İddiaya göre, bir süre sonra ayılan şahıs, kendisini tedavi etmeye çalışan doktor Ayşe Büşra Önder (27) ve yardımcı sağlık görevlisi Hatice Eriş’e (26) saldırdı. Kendisine müdahale edilmesini istemeyen Şemsettin A., önce doktor Önder’in boğazını sıktı, daha sonra da kendisine müdahale etmeye çalışan sağlık görevlisi Eriş’in kafasına cebinden çıkarttığı bıçağın sapıyla vurdu. 

        Sağlık ekibinin çığlıkları üzerine ambulans sürücüsü, aracı yolun kenarına çekerek durdu. Ambulansın içerisindeki doktor ve sağlık görevlisi de hemen kendilerini dışarı attı. Tartışmanın devam etmesi üzerine olay yerine çağrılan emniyet güçleri, saldırgan şahsı etkisiz hale getirdi. Sağlık ekibinin şikayeti üzerine Şemsettin A., önce hastaneye, ardından da karakola götürülerek hakkında işlem yapıldı.

Olay yerine gittiklerinde şahsın baygın halde olduğunu belirten Dr. Ayşe Büşra Önder, ambulansın içerisinde birden uyanarak kendilerine saldırdığını savundu. Şahsın kendisine müdahale edilmesini istemediğini anlatan Önder, “Zorla müdahale etmeyeceğimizi, isterse kendisini indirebileceğimizi söyledik. Ancak kendisi direkt bize hakaret etmeye ve ‘ben daha önce cezaevinde yattım, öldürürüm sizi’ diyerek saldırmaya başladı. Benim boğazımı sıkmaya çalıştı, yanımdaki arkadaşın da başına vurdu. Bunun üzerine biz de kendimizi ambulansın dışına attık.” dedi.

Bu arada, saldırgan şahsın psikiyatrik tedavilerde kullanılan bir ilaç kullandığı belirtildi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.