Kategoriler
Haberler

Tıp Fakültesi Hastanesi’nde ikinci dahiliye polikliniği hizmete girdi

Yozgat Bozok Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi’nde ikinci dahiliye polikliniği hizmete girdi.

Bozok Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Tamer Uçar, hizmete açılan ikinci dahiliye polikliniğinde incelemelerde bulundu. Rektör Uçar’a Başhekim ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Namık Delibaş, Başhekim yardımcıları Yrd. Doç. Dr. Esef Bolat, Yrd. Doç. Dr. Mehmet Balcı da eşlik etti.

İnceleme sonrası yaptığı açıklamada üniversite hastanesinin hızla gelişimini sürdürdüğünü kaydeden Uçar, “Bir yandan hizmet verdiğimiz branş sayısı artarken öte yandan da branşlarımızı daha da güçlendirmeye çalışıyoruz. Özellikle hizmet veren doktor sayısı bir olan branşlarda bu sayıyı ikiye üçe çıkartıyoruz ki hizmette kesinti yaşanmasın ve hastalarımız mağdur olmasın. Hastanemizde öğretim üyesi sayımız şu anda 37, fakat en son ilanlarla birlikte 50’yi geçecek.” dedi.

Araştırma görevlisi ve asistan sayısını artırmak için çalışmaların devam ettiğini kaydeden Rektör Uçar, “Yıl sonuna kadar asistan sayımız 20 civarında olacak. Üniversite hastanemizde bu yıl ocak ayından nisan ayına kadar sadece dört ayda hasta sayımız 31 bini buldu. Bu çok büyük bir artıştır. Ayrıca, hastanemizde çok sayıda ameliyat yapılmış olup, başladığı günden bugüne kadar toplamda bin 500 ameliyat yapıldı. Bu da gösteriyor ki üniversite hastanemiz Yozgat halkına en iyi hizmeti sunmaya devam ediyor. Üniversitemiz tam gaz yoluna devam ediyor.” diye konuştu.

Uçar, daha sonra Yatan Hasta Servisi’ni ziyaret ederek, hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.