Kategoriler
Haberler

TurkMSIC’den oyuncak ayı hastanesi

Çocukların doktor korkusunu yenmeleri için hekim adayları harekete geçti. Uludağ Üniversitesi miniklerin doktor korkularını minik ayılarını beraber iyileştirerek yendi.

        Türk Tıp Öğrencileri Uluslararası Komitesi (TurkMSIC) Uludağ Yerel Kurulu, çocukların doktor korkularını yenmek için çalışma başlattı. Kurul üyesi doktor adayları, üniversitenin anaokulu ve kreşinde eğitim gören miniklerin doktor korkusunu yenmeleri amacıyla ‘Oyuncak Ayı Hastanesi’ adlı bir etkinlik gerçekleştirdi.

        Uludağ Üniversitesi Anaokulu ve Kreşi’nde gerçekleştirilen etkinlikte, 3 ile 7 yaş arası çocuklara insan vücuduyla ilgili temel bilgiler vererek eğlendirici ve öğretici bir şekilde doktor ve hastanenin ürkütücü olmadığı gösterildi.

        Etkinlikte çocuklar birer doktor olarak diğer hekim adaylarıyla beraber en değerli oyuncak ayılarını iyileştirdi. Çocuklar en çok sevdikleri ayıları, doktor ağabey ve ablaları ile iyileştirmenin yanında doktorların aslında iyileştirmek için var olduğunu anlamış oldu. Etkinlik süresinde çocuklara oyuncak stetoskoplar, şırıngalar, otoskoplar vb. doktor aletleri tanıtıldı ve kullanım şekilleri öğretildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.