Kategoriler
Haberler

Yüz nakli olan Çolak’ın annesi konuştu

Maddi imkânsızlıklar nedeniyle yüz nakli olan oğlunun yanına gelemeyen anne, oğlunu ziyaret etti. Türkiye’nin dördüncü yüz nakli olan oğlu Turan Çolak’ın yattığı hastaneye gelen anne Necibe Çolak, oğlunun bir an önce sağlığına kavuşup evlenmesini istediğini söyledi.

        Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’nde, Uşak’ta beyin ölümü gerçekleşen 19 yaşındaki Tevfik Yılmaz’ın yüzü 35 yaşındaki Turan Çolak’a 10 saatlik operasyonla nakledildi. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan ve ekibi tarafından gerçekleştirilen nakilde Turan Çolak başarılı bir operasyon geçirdi. Maddi imkânsızlıklar nedeniyle İzmir’in Kiraz ilçesinin Sırımlı köyünde yaşayan ailesi oğulları Turan Çolak’ın yanına gelemedi. Ancak Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım’ın talimatıyla dün gece Antalya’ya karayolu ile getirilen anne Necibe Çolak ve amcası Süleyman Çolak bu sabah itibarıyla nakil gerçekleştirilen Akdeniz Üniversitesi Hastanesi’ne geldi. 

        Beşi erkek toplam 8 çocuk annesi olan anne Necibe Çolak, dün oğlunun yanına gelemediğini, yardımlar sayesinde bugün Antalya’ya oğlunu ziyarete geldiğini açıkladı. Kendilerinin Antalya’ya gelmesi için yardım eden herkese teşekkür eden anne Çolak, herkesin çocuğuna yardım ettiğini, oğlunun naklinin de başarılı bir operasyonla tamamlandığı için mutlu olduğunu aktardı. 

        Oğlunun durumuna çok üzüldüğünü ifade eden anne Çolak, “Oğlumu evlendirmek istiyorum. Ama kendisi de çok istiyor. Ancak evlendiremedim. Taliplisi yok ama inşallah yakında bulur. Nakil haberi gelince birden çok şaşırdık. ‘Ben ‘gidemeyeceğim dedim ama yardımseverlerin sayesinde geldim. Ne yapacaksın, yavrun gelmek zorundasın.” dedi.

        Yeğenini görmeye gelen amca Süleyman Çolak da, bir gün önce nakil olacağı haberini aldıklarını, fakat imkânsızlıklar dolayısıyla Antalya’ya gelemediklerini kaydetti. Antalya’ya gelmelerinde emeği geçen herkese teşekkür eden amca Çolak, “Başta doktorları olmak üzere, bakanlarımıza bizi buraya getiren herkese çok teşekkür ederiz. Yüzünü bağışlayan aileye de başsağlığı diliyorum.” diye konuştu.

        Turan Çolak’ın, 3 yaşındayken geçirdiği sara krizinin etkisiyle ateşin üzerine düşmesi sonucu yüzünün büyük bir bölümünün yandığı öğrenildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.