Kategoriler
Haberler

Aksaray 112 hizmet ağını genişletti

Aksaray merkezde, 2 adet 112 istasyonu ve 17 ambulans ile hizmet veren 112 Acil Yardım, şimdi yeni kurulan 2 yeni istasyonu ile hizmet ağını genişletti.

Hastalara kısa sürede ulaşarak vatandaşın imdadına yetişen 112 Acil Yardım ekipleri, artık 4 acil istasyonla hizmet verecek. Böylelikle zaten kısa sürede intikal edilen olay yerlerine ulaşmak çok daha kısa bir süreye inecek.

112 Acil Sağlık Hizmetleri Şube Müdürü Can Cansızlar, Aksaray merkezin dışında Ihlara, Ağzıkarahan ve Bozca Mahmut’a da yeni 112 Acil Yardım istasyonları açılacağını belirterek, Sağlık Bakanlığı’ndan onayın çıktığını, ambulans ve personel beklendiğini vurguladı.

Cansızlar, daha önce ilçelerde bulunan 112 Acil Yardım ekiplerinin, ilçe devlet hastanelerine bağımlı olarak çalıştığını, şimdi yeni düzenleme ile yeni Acil Yardım istasyonları kurulacağını söyledi. Can Cansızlar, böylelikle ilçelerde bulunan 112 ekiplerinin hastanelerden bağımsız hale getirildiğini kaydetti.

Yapılan yeniliklerle 112’nin hizmet ağının ciddi anlamda genişlediğini ve geliştiğine dikkat çeken Cansızlar, Aksaray’da 17 olan ambulans sayısının da 27’ye çıkacağını beklediklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.