Kategoriler
Haberler Köşe Yazıları Sizden Gelenler

Bilimsellik

Yaklaşık 12 senden beri gerçek bilimselliğin olması gereken arenada, yani akademik arenadayım. Arenadayım diyorum çünkü, yıllardan beri nereden ne türlü darbeler gelecek diye ince bir stres halindeyim. Ama bu stres halinde olma insana garip bir dinamizm veriyor, genç kalıyorum.

Hem de ne gençlik, akademik kariyerimin taaa başındaki heyecan kalbimde, beynimde yaşıyor. Hani eyleme döküldü mü bütün bu heyecan, maalesef olmadı.

Batı medeniyetinde, bu heyecanı yaptığın çalışmalarla birleştirdiğinde en yüksek seviye akademik kariyerde çalışan bilimsel genç kalan bir insan oluverirsin. Yurdum şartlarında ise heyecan genci, kariyer yaşlısı olup kalıverirsin.

Şimdi unutalım her şeyi, tüm güzellikleri fotoğraf karelerine hapsedelim her gördüğümüz bizim olsun. Fotoğrafçılık öyle değişik bir sanat ki, ancak paylaşınca derinleşiyor, derinleştikçe güzelleşiyor. Tüm renklerin içinde hemhal olduğu, bütün duyguların katıksız paylaşıldığı sanat.

Bu sanatı tüm akademik kariyer düşünen, yaşayan herkese hissettirmek lazım. Paylaşmayı unutmadan yaşamayı başarabiliriz belki…

Dr.Abdullah GÜVENLİ

Samsun Halk Sağlığı Laboratuar Birim Sorumlusu 
Mikrobiyoloji PhD
Halk Sağlığı Müdürlüğü/SAMSUN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.