Kategoriler
Haberler Köşe Yazıları Sizden Gelenler

Bir Başbakanımız var…

Stj.Dr. Metin Yeşiltepe’nin Köşe Yazısı

Bir Başbakanımız var. Koşturup duruyor 1 günde 2 ülkeye gittiği oluyor yetişmeye çalışıyor her yere, konuşulan her konuya. Hatta sık sık da konuyu da değiştiriyor sıkılınca. Örneğin; Uludere konuşulmayacak diyor ama sonra unutuyor kendi konuşuyor. Hani otobüste yaşlı  bir amca yanınıza denk gelir de her moladan sonra size nereye gittiğinizi sorar ya öyle işte.

Sahi ya otobüs demişken ne çok duble yol yapıldı. Sağolsun bakanımız çok çalıştı, sıcak asfaltla ördü anayurdu dört baştan. Van’da deprem olunca da tüm halk uyudu sıcacık asfaltın üstünde. Ohh mis gibi! Hatta burası saray gibiymiş diyen bakan bile vardı.  Dile kolay 61 hükümet, ne çok bakan gördü bu ülke. Ama hiç düşünen görmedi !  Düşünmeden konuştu herkes. Ağzına geleni söyledi.  Dinleyenler de düşünmedi. Ya karşı çıktı çok sert ya da destek oldu bağnazca. Kızdık biz de birilerine; yine düşünmeden “aslında bırakıp gideceksin” dedik işini, ülkeni, evini, eşini…

Ama artık yeter!  Artık düşünme zamanı!  “Bakan”  bizi iyi edemez, konuşan bizi iyi edemez; ama düşünen, düşündüğünü yapan herşeyi değiştirebilir. Artık sadece şikayet edip bağırmak yetmez! Düşünmek gerek. Düşünüp işine, ülkene  ne katabileceğini bulman ve yapman gerek. Belki defalarca deneyip başaramayacaksın ama devam et.  Dünya tarih boyunca hep kötü zamanlar da gördü. Ve bu kötü zamanlardan hep iyiler hazır olduğunda çıktı. O yüzden umutsuzluğa kapılmadan düşünmek, yapmak gerek.

           Victor Hugo’nun dediği gibi, “Gecenin en karanlık anı şafak sökmeden az öncedir.” 

Metin Yeşiltepe

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.