Kategoriler
Haberler Sizden Gelenler

Bir Kadın Hekim Yazdı: Ben zoru seçiyorum kürtaja evet diyorum

Bir Delinin Poliklinik Defteri Bloğu’dan Bize Gönderilen Bir Yazı

Ben zoru seçeceğim, ben elimi taşın altına koyarak kürtaja evet diyeceğim. Kolay olan hayır demektir. Hayır diyen kişi dindar ise daha bir dindar olur, Allahın verdiği canı başka kim alabilir? Hayır diyen kişi entelektüel ise daha bir aydın görünecek; Yaşam hakkına saygı ve hümanistlik onda tavan yapacak. Hayır diyen kişi hangi görüşe ait olursa olsun alkış alır, zor olan evet demektir.

Evet diyen ‘’katil’’ damgası yeme ihtimaline ya da gerçeğine rağmen evet diyorsa, cidden düşünüyor demektir. Yoksa basma kalıp cümleler ile ‘’ Kürtaj cinayettir’’ demek işin kolay tarafı.

Önce ben bir kadınım ve anneyim sonra bir hekim.

Herkes ne kadar çok konuştu özellikle erkekler. Günlerdir susuyorum. Bu erkeklerde kimi mizah yaptı güldürdü( Ben gülmedim gülemedim ki siz bilirsiniz mizahı severim ve kullanırım ama bazen yakışmıyor) kimi entelektüel ( ör; Orçun Üçer) twitter’de şöyle yazdı ( “Kürtajcı feministler, ‘Rahim bizim, sana ne’ demişler. İstersen ağaç sokarsın, kimse karışamaz elbette ama çocuğun canını alma hakkın yok!” )  günlerdir aklımdan çıkmıyor yazılanlar. Sadece öfkelenmedim üzüldüm, umudumu yitirdim.  Siz bile böyle yazarsanız biz kime kızalım artık.

Kadınların hangi görüşten olursa olsun konuşsun, dinlerim çünkü burada doğru ile yanlış, yani ‘’evet’’ ile’’hayır’’ birbirine girmiş durumda. ‘’Evet’’ İn doğruya doğru girintileri var ‘’Hayır’’ kendi içinde yanlışı barındırıyor.

Hiçbir kadın güle oynaya kürtaj olmaz. En büyük travmalardan biridir. Benim şahsen tanıdığım iki kişi var uzun yıllar geçmiş olmasına rağmen yaşadıkları o travmanın izleri var hayatlarında.

Lise öğrencileri arasında kürtaj çok artmış son yıllarda, fena bir durum yasaklayalım o zaman. O kızlar okuldan atılsınlar, aileleri rezil olsun belki ret edilsinler, eğitim hayatları son bulsun. Onu hamile bırakan hayatına devam ederken gencecik kızın geleceği kararsın….ne güzel çözüm. Özellikle o yaşlarda kürtajın artması olumsuz bir şeyse yasaklamak tüy dikmektir.

O zaman eğitim vereceksin gençlere.

Ben bir anneyim, kızım yok ama olsaydı ve gebe kalsaydı eğer önce kendimi suçlardım sonra da kızımın başını göğsüme yaslar, saçlarını okşar gözyaşını siler ve gebeliği belli bir haftayı geçmediyse eğer elinden tutar en iyi şartlarda ehil ellerde sonlanmasını isterdim.

Ben ne kadınlar gördüm; 6-7 belki daha fazla çocuklu bir anne.  Sorumsuz, saldırgan, çalışmayan bir koca. Aç sefil hasta eğitim almayan boy boy çocuklar. Böyle bir kadın gebeyse ve ilk haftalarındaysa bana ‘’ Doğurmak istemiyorum çare bulun  doktor hanım’’ derse, aile planlamasına yönlendiririm. Kürtaj ve kalıcı bir aile planlama yöntemini seçmesi için.

O kürtajı yasaklayıncaya kadar çocuklarımızı kadınlarımızı koruyalım. Eğitelim doğum kontrol yöntemlerini ulaştıralım herkese.

Daha uç noktalara gitmeden günlük hayatta sık karşılaşabileceğimiz örnekler verdim.

Bunun tecavüzü var, ensesti var bunlara hiç girmiyorum…..

Bir kadın doğuramam diyorsa eğer bu onun hakkıdır ve kolay vermemiştir o kararı. Ama o vermişse de artık onun kararıdır kimse karışamaz.

Özellikle de o kadını dayaktan, ölümden, tacizden, sağlık olsun eğitim olsun sosyal çevre olsun her türlü kötü şartlardan korumayan devlet hiç karışamaz.

Yarım hoca dinden yarım doktor candan eder derler ya. Müslümanız diye diye yaptıkları  ile dinden soğuttular şimdi de kadınlarımızı canlarından edecekler.

İslama göre ilk 40 gün kürtaj günah değildir çünkü henüz ruhu üflenmemişti yani et parçasıdır. 
( Öğrendiğim kadarıyla )

Hepimiz biliyoruz ki bu yasağın inançtan çok ideoloji ile ilgisi var. Üresinler istiyorlar, düşünmeden eğitilmeden üresinler ki oyları artsın,  istedikleri gibi at oynatsınlar memlekette.  Kadınları kendi çıkarları doğrultusunda kuluçka makinesi gibi kullanmak için kürtajı yasaklarken, zor durumda kalan kadınlar, gençlerimiz bodrum katlarında tabiri caiz ise merdiven altlarında kasapların ellerinde can verecekler.

Ben belli şartlar altında kürtaja evet diyorum.

Şimdi soruyorum cinayet nerede başlar nerede biter?

Katil kim?

Bir Delinin Poliklinik Defteri Bloğu’dan Bize Gönderilen Bir Yazı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.