Kategoriler
Haberler Şiddet

Doktoru 7 yerinden bıçakladı, kaç yıl hapis cezası aldı?

Ordu Devlet Hastanesi eski Başhekimi Opr. Dr. Atilla Öztürk’ü 7 yerinden bıçaklayarak ağır yaralayan 33 yaşındaki Muharrem İ., 20 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Olay, Ordu Devlet Hastanesi otoparkında geçen yıl şubat ayında meydana geldi. Eski bir hastane çalışanı olan Muharrem İ., hastanenin eski Başhekimi Opr. Dr. Atilla Öztürk’ü işten çıkarıldığı için 7 yerinden bıçaklayarak ağır yaraladı. Muharrem İ., olayın ardından yakalanarak cezaevine gönderildi. Opr. Dr. Atilla Öztürk ise Ordu Devlet Hastanesi’nde kendisi tarafından kurulan Kalp ve Damar Hastalıkları Tedavi Merkezi’nde 5 kişilik ekibin müdahalesiyle yaşama döndürüldü.

‘Adam öldürmeye teşebbüs’ suçundan Ordu Ağır Ceza Mahkemesi’nde tutuklu yargılanan Muharrem İ., son kez hakim karşısına çıktı. Muharrem İ., amacının öldürmek olmadığını, yaptıklarından dolayı pişman olduğunu söyledi. Muharrem İ., “İşten çıkarıldığım için psikolojim bozuktu. Olay aniden konuşurken oldu. Amacım zarar vermek, öldürmek değildi. Konuşmak için yanına gittim. Sonra da bu olay oldu” dedi. Sanık ve tanıkları dinleyen mahkeme heyeti, Muharrem İ.’ya 20 yıl hapis cezası verdi.

Milliyet Gazetesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.