Kategoriler
Haberler Sizden Gelenler

Ey doktorlar, bu kadar ağlaşmayın artık! *yorumsuz

Geçtiğimiz ay asistanhekim.org’da Dr.Özgür Niflioğlu’nun kaleminden  “Duyduk duymadık demeyin hekimler çok para kazanıyor!”  başlığıyla bir yazı yayınlamış ve hekimlerin kazançlarını diğer meslek grupları ile kıyaslamıştık. 25 bin’in üzerinde kişi tarafından okunan ve ulusal basında bazı köşe yazarlarına da ilham kaynağı olan bu yazı, görünen o ki bazı meslek gruplarını rahatsız etmiş, ve hekimlere maddi kazançları üzerinden ağır eleştiriler yöneltilmesine sebep olmuştur. Biz de sizlerle, bu ağır eleştirilerden en “edebi” olanını paylaşıyoruz. Bu yorumu göndereni ismen bilmiyoruz ancak dilerse bize ulaşsın, ismini de yazalım. Cesareti olanı sahnenin önüne davet ediyoruz.

İŞTE O YORUM:

Selamlar Özgür Bey;

Fazla zamanım olmadığı için hemen konuya girmek istiyorum.

Yazınızı ve buna benzer başka hekimlerin, eczacıların vb sağlık sektöründe yazılan yazıları bazen okuyorum. Lakin çok gülüyorum. Devamlı ne kadar zor şartlar altında çalıştığınızdan yakınıyorsunuz. Sanki duyan da bu ülkede sizden başka kimsenin çalışmadığını. Ayrıca da sizden başka herkesin gani gani para kazandığını sanır.

Lütfen bu kadar ağlaşmayın artık.

Ben sizden çok daha okumuş biri olarak ve işim gereği birçok kuruma girip çıktığım için şunu söyleyebilirim ki çalıştığınızdan çok daha fazla para alıyorsunuz. Nöbet beklemek size mahsus birşey değil. Bazı kişiler 24 saat nöbet bekliyor. Paranızı bir ay geç almanız size mahsus birşey değil, bazı kişiler hiç alamıyor. Dayak yemek size özgü birşey değil, ukalalık yapılan her sektörde dayak yeme olasılığınız var. Evet o hastaneye gidiyorsanız işinizi doğru düzgün yapacaksınız. Hemşirelerle ve reprezantlarla muhabbetinizden hastaya bakmayı unutuyorsunuz.

hasta başına 3 TL aldığınızı söylüyorsanız size manavcılık öneririm. onda bile daha fazla para var sizin hesabınıza göre. Biriniz bi manav olsa ya.

Bu ülkede sadece işini yapan bir siz varsınız? Hiç bir fabrikada iş bulamadığı için çalışan doktor veya eczacı gördünüz mü?

Lütfen siz de biliyorsunuz bu ülkede en çok gelir getiren meslek sahibi olduğunuzu. Biz bile kendi aramızda konuşurken yağlı müşteri kategorisine doktor, eczacı ve fabrikatör olarak sıralıyoruz.

Fabrikatörler bile o kadar sermayesini koymasına rağmen hem çalışıyor hem de sizden çok daha az kazanıyorken sizin bu kadar ağlamanız sizce doğru mu?

Öyle saçma sapan bir hesap yapmışsınız ki nasıl böyle birşeyi atıpta kendinizden utanmıyorsunuz şaşırıyorum.

Evinize aldığınız temizlikçi kadına sigorta yapıyor musunuz? o kişinin afedersiniz otoparka park edecek aracı bile yokken sanki çok para alıyormuş gibi birde oraya yazmışsınız? O kişinin otobüs parasını yazdınız mı? Sizin evinizde çalışmaktan sağlığı bozulduğunda ssk’sı olmadığı için bir özel doktora gittiğinde yarım saatlik seans ücreti olarak 3 günlük yövmiyesini bırakmıyor mu?

anahtarı unuttunuz, sigortanız attı, musluk bozuldu sizin cebinizden para çıktı.

Tabi siz doktorlar kesinlikle bir gece yemekte 500 TL hesap bırakmazsınız. kolu kesilen hastaya önce 22500 TL yatır öyle gel demezsiniz. reprezantlardan havadan 2000 TL lik hediyeler almazsınız. daha çok kazanayım diye yalancıktan bakıvermezsiniz veya bi daha bi daha boşuna çağırmazsınız.

Benimde nacizane bir tavsiyem var. Madem bu kadar zorlanıyorsunuz, tamirci olunuz.

“Bir Kisi Rumuzlu Bir Okuyucu”

“Ey doktorlar, bu kadar ağlaşmayın artık! *yorumsuz” için 6 yanıt

cahil cühela takımı artık cesretlendi.yazdıklarının hiçbiri doğru değil,çok okumuşmuş,roman falan okuyordur.hakkını arayan emekçilere en başta sen ve senin gibiler saldırır.demagoji ve dezenformasyon dolu manupülatif bir yazı,bir zahmet biri bu yazıyı kaldırsın,insanın midesi bulanıyor.böylelerini bir de siz adam yerine koyup cesaretlendirmeyin…

Fabrikatorden fazla kazandigimizi ve bizden fazla okudugunu iddia eden zavalli gelde zekatimi bu sene sana vereyim.

BU YORUMLARI YAZAN KİŞİNİN HANGİ OKULU BİTİRDİĞNİ ÇOK MERAK ETTİM. BİZDEN DAHA FAZLA EĞİTİM ALDIĞINI İDDA EDİYOR AMA BİZE ÖNERDİĞİ MESLEĞİ YAPAN BİR MANAV GİBİ KONUŞUYOR.ELEŞTİRİ YAPARKEN KÖTÜ ÖRNEKLER ÜZERİNDEN YAPILIP SORUMLULUĞU TÜM BİR MESLEK GRUBUNA YÜKLENEMEZ. DOKTORLARIN HEPSİ SUÇLU, PARAGÖZ VE ÜÇKAĞITÇI İNSANLAR MI?. ARKADAŞLAR O ZAMAN DOKTORA GİTMESİNLER VE BİZLERLE MUHATAP OLMASINLAR. HERKESİN İSTEDİĞİ DOKTORA GİTME HAKKI VAR, DOKTORA GİTMEME HAKKI DA VAR. BU HAKLARINI KULLANSINLAR BENCE. LÜTFEN EĞER HAK ETTİĞİMİZİ İSTİYORUZ DİYE KINIYORSANIZ BİZİ, BİZE GELİP HASTALIĞINIZA DERMAN OLMAMIZI İSTEMEYİM. ÖĞRETMEN, POLİS, ASKER, MÜHENDİS, AVUKAT VS. ÇOK KAZANIYOR BİZ KAZANMIYORUZ DEMİYORUZ Kİ. BİZ HAK ETTİĞİMİZİ İSTİYORUZ. DİĞER MESLEK GRUPLARI DA KENDİ HAKLARINI SAVUNSUN. BİZ KENDİ MESLEK GRUBUMUZU, SAĞLIK ÇALIŞANLARINI VE HASTALARI SAVUNUYORUZ. DİĞER MESLEK GRUPLARIKENDİLERİ SAVUNSUNLAR. EMEK VERDİK KARŞILIĞINI İSTİYORUZ. SİZ DE İSTEYİN. HAKKINI ARAMAK AĞLANMAK DEĞİLDİR. BİZE HER SÖYLENENİ KABUL ETMEK ZORUNDA DEĞİLİZ. BENCE EMEK VEREN HERKES İŞÇİSİNDEN POLİSİNE ÖĞRETMENİNDEN ASKERİNE MÜHENDİSİNE HERKES EMEĞİNİN KARŞILIĞINI İSTESİN VE HAKKINI ARASIN. HAKKINI ARAMAMAK HATADIR BENCE. HAKKINI ARAMAK TA AĞLANMAK DEĞİLDİR. ALLAHA ŞÜKÜR AĞLANACAK DURUMA DÜŞMEDİK DAHA. ”Lütfen siz de biliyorsunuz bu ülkede en çok gelir getiren meslek sahibi olduğunuzu. Biz bile kendi aramızda konuşurken yağlı müşteri kategorisine doktor, eczacı ve fabrikatör olarak sıralıyoruz”. BU CÜMLEYİ SARF EDEN VE BİZİ YAĞLI MÜŞTERİ KATEGORİSİNE KOYAN BİR İNSAN BENİ ELEŞTİREMEZ. ÖNCE KENDİ LUGATINI DÜZELTSİN LÜTFEN.

Ne diyor doktorlar: güvenle çalışıp hastalarına bakabileceği nezih bir ortam,çok fazla hasta bakıp onlara yeterli süre ayıramak,neredyse bazı branşlarda olduğu gibi sürekli gündüz ve gece sürekli çalışmak zorunda bırakılmamak,insanca dinlenme süresi talep etmek.Doktor stresli sıkıntılı olursa ey hasta sen mutlu olabilir misin?dinlenmemiş,yorgun,şiddete uğramış,evini geçindiremeyen doktor sana ne verebilir.mutlu doktor mutlu hasta demektir.bir gün biz doktorlar da dahil hepimiz hasta olacağız,ve karşılaşmak zorunda kalacağız.Allah! o günü sana gösterdiğinde bunları bir kez daha hatırlayacak ve bu yazının ne anlama geldiğini bir kez daha anlayacaksın.

Bir manav maksimum sebze ve meyvelerinin çürümesi riskini alır. Bir hamalın aldığı en büyük risk bel fıtığıdır. vs vs örnekler veririm. Gel gör ki beyefendi ya da hanımefendi biz sizin hayatınızın riskini alıyoruz.Ha sizin hayatınız bu kadar ucuzsa onu bilemem. Bizim yaşam için emek veriyoruz bir de büyük yazmakta fayda var sanırım zor anlıyorsunuz “YAŞAM”. Duvar sıvamıyoruz ya da kıyafet dikmiyoruz kısaca.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.