Kategoriler
Haberler Şiddet

Hekime Yönelik Şiddet Sürüyor!

Haber : Burcu CANSU

Hasta yakınlarının hekime uyguladığı şiddet devam ediyor. Rize’nin Çayeli İlçesi İshakoğlu Devlet Hastanesi’nde görev yapan pratisyen Dr. Abdullah Yağcı, hastasına serum takmadığı iddiasıyla tartıştığı eli sopalı bir hasta yakınının uğradığı saldırısı sonucu yaralandı.

Hastane acil servisine getirilen bir hastaya müdahale eden Dr. Abdullah Yağcı, ile hastasına serum takılmasını isteyen yakını H.Y., arasında tartışma yaşandı. Hastanın serum takılmasını istemediğini belirten Dr. Yağcı, hasta istemediği sürece zorla bir uygulama yapamayacaklarını belirtti. Yağcı’nın üzerine yürüyen H.Y., güvenlik görevlilerinin müdahalesi sonucu dışarı çıkarıldı. Olaydan sonra nöbeti sona eren ve hastaneden ayrılan Yağcı, çıkışta eli sopalı yüzünü göremediği bir kişinin saldırısına uğradı. Saldırı sonrası Dr. Yağcı, yüzünden ve kolundan yaralandı, tedavisi görev yaptığı hastanede yapıldı. Polis, olaydan sonra kaçan saldırganın belirlenmesi için çalışma başlattı.

SALDIRGAN TESLİM OLDU!

Polisin saldırganı arama çalışması sürerken dün öğlen saatlerinde, doktorla tartışan S.A.’nın babası 45 yaşındaki H.A., İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne giderek doktora saldıran kişinin kendisi olduğunu söyleyip teslim oldu. Sorgusu süren H.A., ardından Adliye’ye sevk edileceği söylendi.

SAĞLIK SEN: ‘ŞİDDETTE YÖNELİK GEREKLİ DÜZENLEMELER YAPILMALI’

Bu arada yaşanan olayla ilgili açıklama yapan Sağlık–Sen Üyeleri saldırı olayını kınadı. Sağlık-Sen Çayeli Şube Başkanı Havva Ata Kantar, meslektaşlarının bir hasta yakını tarafından darp edildiğini belirterek “Darp olayını kınıyor ve lanetliyoruz. Bu son olayda gösteriyor ki toplumsal şiddet inanılmaz derecede artmıştır. Her an ölümle burun buruna gelen hayat kurtarma mücadelesi verirken şiddete maruz kalarak bir yandan da hayatlarını kaybetme riskiyle görev yapan tüm sağlık çalışanları adına son derece endişeli olduğumuzu ifade etmek isteriz. Toplumsal şiddetin boyutlarının yansıması olarak sağlık alanında ortaya çıkan bu tür menfur olaylar için gerekli düzenlemeler yaptırımlarıyla birlikte hayata geçirilmelidir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.