Kategoriler
Haberler

Hükümetimizin işi gücü sağlık

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, hükümetin üç dönemdir başarılı olmasının tek sebebinin sağlık olduğunu belirterek, “Bizim işimiz gücümüz sağlık.” dedi. 

    Arınç, Bursa’nın Mudanya ilçesinde yaptırılan 100 yataklı Mudanya Devlet Hastanesi’nin temel atma törenine katıldı. Burada yaptığı konuşmasa sağlık hizmetlerinin önemine değinen Arınç, şöyle konuştu: “Bizim işimiz gücümüz sağlık. Bu hükümetin 3 dönemdir başarılı olmasının tek sebebi var; sağlıkta yaptığımız halkımıza yönelik güzel çalışmalardır. Geçen ayın anketinden biliyorum, ‘Hükümetin hangi icraatından memnunsunuz?’ diye sorulduğunda 100 kişiden 68’i ‘sağlık’ diyor. Ulaşım diyen de var. Başa güreşen tek sektör sağlık sektörü. Siz de biliyorsunuz ki 10 yıl öncesine baktığımızda sağlık, sağlık değildi. Bir yatakta 3 kişinin yattığını bilirim. Koridorda, yerlerde bekleşen insanları bilirim. Çarşafların yüzüne bakamazdınız, doktor yüzü göremezdiniz. İlacınız yoktu, ameliyat olmak için 6-7 ay sıra beklerdiniz. EKO idi, EKG idi, tomografiydi bunlar çok şanslı insanların eline geçen imkanlardı. Şimdi 10 yıl sonrasına baktığımızda birisi Himalaya Dağı’nın tepesinde, diğeri golf çukuru. Aradaki mesafe bu.”

        Bülent Arınç, Türkiye’deki sağlık hizmetlerinin ABD’den çok daha iyi bir seviyede olduğunun altını çizdi. Hastane hakkında bilgi veren Sağlık Müdürü Özcan Akan da Bursa’da gelinen noktayı anlattı. 

        Arınç, törenin ardından kara yolu ile Ankara’ya gitti.

“Hükümetimizin işi gücü sağlık” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.