Kategoriler
Haberler Köşe Yazıları Sizden Gelenler

Kelebek Etkisi

Şeyhzade Bilgin’in Köşe Yazısı

Bugünlerde artık durmadan koşuşturduğumu fark ettim.Yolda yürürken nereye gittiği sordum kendime.Gerek sosyal medya gerek fast food gerekse yaşam tarzımız ve daha neler neler…Durmadan hızlanıyoruz. Artık eskiye nazaran daha hızlı yaşıyor daha hızlı yaşlanıyoruz.

Her gün önünden geçtiğimiz binaları bile hatırlamıyoruz. Her sabah karşılaştığımız ağaçların kokusunu hissetmiyoruz artık. Popüler kültür, bilgi toplumu bilmemizi istediği şeyleri dayatıyor bize. Gelişen makine teknolojisi insanları da tek tipleştirip robotlaştırıyor. İnsanlar her gün duyduklarını, gördüklerini, hissettiklerini fark etmezken istemese bile toplumun gösterdiği birden içinde bulunduğu dere yatağında çoğu kez su ilerliyor.

Sadece değişen şeyler bunlarla sınırlı  da değil. Artık herkes daha bilgili.Sütten zehirlenen çoçukların süt içmediği için zehirlendiğini  , ekranlarda çay içerek kanserojen olmadığını söyleyen iyi insanlar. Bu payda da herkesin bazı mesleklerin niteliklere sahip olduğunu söylemek yanıltıyor bizleri. Peki ya tek neden bu mu…Bizler için işimiz, eşimiz, aşklarımız artık onlarda mı fast food? Seslerini yükselten bunca insana neden dur demiyor hiç kimse? Seyretmekle yetiniyor. Kendisini belirli bir vizyona adamış insanlar neden göz yumuyor.

Yoksa sahiplendiğimiz kişiler ve statükolar da mı hızlı aşklarımız gibi 1 günlük mü? Geçenlerde rastladığım bir dörtlük ne güzelde anlatıyor.

” Diğer ” Cinse Mektup

Elektrikli olduğunu bilmeyen bir tutuklunun dikenli tellere koştuğu gibi, bir gecelik ilişkilere koşmanızdan bıktık, yorulduk.
Joumana Haddad (lübnanlı ünlü şair, editör ve gazeteci) Bayan Yanı özel’den

Her saniyenizin vazgeçilmez olması dileğiyle….

                                                                                                                                                           şeyhzade bilgin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.