Kategoriler
Haberler

Midyat Devlet Hastanesi yeni binasında hizmet vermeye başladı

Mardin’in Midyat ilçesinde yapımı tamamlanana 150 yataklı devlet hastanesi yeni binasında hizmet vermeye başladı. Tomografi cihazının ise Perşembe gününden sonra hizmete gireceği belirtildi.

Sanayi Mahallesi’nde Nusaybin ile Cizre Karayolu’nu birbirine bağlayan çevre yolunda yer alan ve modern yüzüyle görenlerin dikkatini çeken hastane, 150 yatak kapasitesine sahip. Hastanenin 11 Haziran’da hasta kabulüne başlamasıyla ilçe merkezindeki 50 yataklı eski hastane kapatıldı. Vatandaşlar yeni hastanenin donanımlı olmasından dolayı memnuniyetini dile getirdi.

Sabah saatlerinde vatandaşların yeni hastaneye gitmesiyle birlikte poliklinikler hizmet vermeye başladı. Hastanedeki çalışmaları Uz. Dr. Emine Al, başhekim yardımcısı Uz. Dr. Eray Aktaş, toplum sağlık teknisyeni Muhammet Aktaş ile hemşire Akgün Çınar Arıkan birlikte inceledi. Diyaliz ünitesi, kadın doğum servisi, acil servis ve diğer polikliniklerde incelemelerin ardından basın mensuplarına açıklamada bulunan Başhekim Uz. Dr. Emine Al, “Bütün personellerimizle yeni hastanedeyiz.” şeklinde konuştu.

Yeni hastane olması nedeniyle küçük sorunların olabileceğini hatırlatan Al, “Birkaç gün içerisinde tüm sorunlar tamamen çözülmüş olacaktır. Vatandaşlarımıza daha kaliteli hizmet vereceğimizden dolayı mutluyuz.” şeklinde konuştu.

Yeni hastaneyi çok beğendiğini ifade eden Hamdi Akgül, “Hastanemiz çok büyük ve güzel olmuş. Midyat’a çok yakıştı. Midyatımıza bu hastaneyi kazandıran herkese teşekkür ederiz.” dedi.

Öte yandan ticari taksiciler de hastane bahçesinde yerlerini aldı. Ticari taksi sürücüleri yetkililerden hastane bahçesinde kendileri için kulübe yapmaları çağrısında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.