Kategoriler
Haberler

Milletvekili Koç’tan Vezirköprü devlet hastanesi için soru önergesi

CHP Samsun Millet Vekili Haluk Koç, Samsun’un Vezirköprü ilçesinde yapılacak devlet hastanesi hakkında, Sağlık Bakanı Recep Akdağ hakkında TBMM’ye soru önergesi verdi.

Koç, soru önergesinde, Vezirkörü ilçesine yapılacak hastanenin yerinin nasıl tespit edildiğini, tespit yapıldıysa bunların neler olduğunu sordu. Sağlık Bakanlığı’nın inşaat yeri hakkındaki olumsuz görüşlerin doğru olup olmadığını, kurulacak hastanenin fay hatları ve heyelan üzerindeki konumunu soran Haluk Koç, yapılacak hastane yerinin ilçeye 5 kilometre uzakta olduğunu, 110 köy muhtarı ve 12 mahalle muhtarının bu konuda olumsuz görüş bildirdiğine dikkat çekti.

Koç, önergesinde şu sorulara yer verdi: “Buna rağmen neden o bölgeye hastane yapılmaktadır. Hastanenin bu bölgeye yapılmasında kimin çıkarları var? Hastane yapımında çıkarılacak hafriyat maliyetinin yüksek olduğunu ve bu hafriyat maliyeti ile üç hastane yapılacağı iddiaları doğru mu? Bu durumda devletin zarara sokulacağı sokulacağı söz konusu değil mi? Hastanenin yapılacağı arsanın AK Partili bir kişiye ait olduğu ve uzun süredir satılamadığı doğru mu? Arsa kimden kaç lira karşılığında satın alınmış ve ödeme nasıl yapılmıştır? Hastane inşaatı ile birlikte çevredeki arsa fiyatları ne kadar yükselmiş ve kimlere satılmıştır?”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.