Kategoriler
Haberler

Mimar, profesör anne ve babasını öldürüp intihar etti

Eskişehir’de psikolojik rahatsızlığı olduğu öğrenilen mimar Mithat Cingi, yalnız kaldığı villa tipi evine gelen babası Prof. Dr. Emre Cingi ile annesi Prof. Dr. Munise İpek Cingi’yi tüfekle öldürdükten sonra intihar etti. 

Olay, Gültepe Mahallesi Üniversite Evleri Yamanel Sokak’ta meydana geldi. İddiaya göre, Eskişehir’de serbest mimarlık yapan Mithat Cingi (38) pompalı tüfek alıp evine kapandı. Kentteki Medline Hastanesi’nde Kulak Burun Boğaz hastalıkları uzmanı olarak çalışan baba Prof. Dr. Emre Cingi (70) ve Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) Tıp Fakültesi Farmakoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi anne Prof. Dr. Munise İpek Cingi (65), oğlunun kaldığı eve gitti. 

İçerideki Mithat Cingi’nin tüfekle ailesini tehdit etmesi ve kapıyı açmaması üzerine olay yerine 112 ekipleri ve polis çağrıldı. Bu esnada, Mithat Cingi, tüfekle ateş ederek babası Emre Cingi’yi göğsünden vurdu. Ardından içeriye girip kendisini ikna etmeye çalışan annesi Munise İpek Cingi’ye ateş etti. Kafasından vurulan anne ile göğsünden vurulan baba, olay yerinde hayatını kaybetti. Mithat Cingi, anne ve babasını öldürdüğü tüfekle intihar etti. 

Cesetler otopsi için ESOGÜ Hastanesi Tıp Fakültesi morguna kaldırıldı. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.