Kategoriler
Haberler

Nevşehir’de sağlıkta şiddete yönelik önlem alınıyor

Sağlık çalışanlarına yönelik uygulanan şiddet nedeniyle, Nevşehir’de başta Sağlık Müdürlüğü olmak üzere kamu ve özel tüm sağlık kurumlarında önlem almak üzere çalışan hakları ve güvenliği birimleri kuruldu.

                Sağlık çalışanlarına yönelik şiddetin son dönemlerde gündemi meşgul etmesi üzerine kurumlarda ‘Çalışan Hakları ve Güvenliği Birimi’ oluşturulduğunu ifade eden İl Sağlık Müdürü Dr. Rahim Ünlübay, “Sağlık çalışanlarının güvenli ve rahat bir ortamda çalışmalarının sağlanmasının ana hedefimizdir. Temennimiz kurumlarımızda şiddet olayların hiç yaşanmaması yönündedir.” dedi,

                Dr. Rahim Ünlübay, Sağlık Müdürlüğü bünyesinde yeni kurulan çalışan hakları ve güvenliği birimi tarafından ‘Öfke ve Şiddete Hayır’ kampanyası başlatıldığını, bu temelde afişler basılarak tüm sağlık kurumlarına dağıtıldığını belirtti.

Sağlık kurum ve kuruluşlarında gerçekleşen şiddet olaylarının yöneticiler tarafından 113 numaralı telefonla ‘Sağlık Bakanlığı Beyaz Kod Birimi’ne bildirileceğini açıklayan Ünübay, eş zamanlı olarak ilgili kurumun hukuk birimine ve adli mercilere de intikal ettirileceğini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.