Kategoriler
Haberler

O doktorlara soruşturma açılacak

Fatih’te polislerin darp ettiği Ahmet Koca’nın avukatı Efkan Bolaç, polislere darp raporu veren doktor hakkında soruşturma açılacağını söyledi. Konuyla ilgili şikayette bulunduklarını belirten Bolaç, savcılığın gerekli görmesi halinde dava açılabileceğini dile getirdi.

      Polislerin darp ettiği Ahmet Koca’nın hukuk mücadelesi sürüyor. Koca’nın avukatı Efkan Bolaç, savcıya yardımcı olmak için olay yerine gelerek güvenlik kamerası görüntüsü araştırdı. Olayın medyaya yansımasının ardından İstanbul Valiliği 7 polisi açığa almıştı. Polislerin de darp edildiklerini öne sürerek Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden rapor aldıkları ifade edildi. İddiaya göre 5 günlük rapor alan polislerin şikayetçi olduğu, Ahmet Koca hakkında ‘görevli polise mukavemet ve hakaret’ten soruşturma başlatıldığı öğrenildi.

       Polislere rapor veren doktor ile dayak mağduru Koca’ya rapor veren doktorun aynı kişi olabileceğini belirten Avukat Bolaç, “Raporun 5 günlük olduğu belli değil. Rapor adli tabibe gitmiş, dosyanın içinde değil. Raporu Haseki Hastanesi’nden almışlar, dosyayı göremedim, şikayetçi olduk, onun hakkında da soruşturma açılacak.” diye konuştu. Doktor hakkında dava açılabileceğini ifade eden Bolaç, “Raporu veren doktor yüksek olasılıkla aynı kişi, Orhan B. diye bir doktor. Ahmet’e ‘gözde morluk var’ diyor. Çağlayan’daki adli tabip çok daha fazla bulguyu rapor etti.” dedi.

       ‘GÜVENLİK GÜÇLERİNİN YANINDA RAPOR DÜZENLENMİŞ’

       Güvenlik güçlerinin rapor düzenlenirken içeri alınmaması gerektiğini anlatan Bolaç, “Kural olarak adli tabip güvenlik güçlerinden hiçbirini içeri almaması gerekir. Haseki’de güvenlik güçleri içerdeyken rapor düzenlenmiş. Şikayette bulunduk. Kasımpaşa Askeri Hastanesi ile ilgili de işlem yapılıyor.” ifadelerini kullandı.

       Öte yandan, polislerin aldığı rapor ile birlikte Ahmet Koca’dan şikayetçi olduğunu dile getiren Bolaç, “Polisler şikayetçi olmuşlar ama görüntü olması bizi kurtaracak.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.