Kategoriler
Haberler

SGK İzmir İl Müdür Vekilliği’ne Ahmet Gül atandı

SGK İzmir İl Müdür Vekilliği’ne atanan Ahmet Gül, basın mensuplarıyla tanışma toplantısı düzenledi. Üç yıldır müdür yardımcısı olarak görev yaptığını belirten Gül, “SGK İzmir İl Müdürü Mustafa Keskin’in memuriyetten ayrılmasıyla boşalan göreve vekaleten atanmış bulunmaktayım.” dedi. Keskin’in, görevde olduğu yıllarda reform niteliğinde icraatlar yaptığını söyleyen Gül, “Yapılanlar, SGK İzmir İl Müdürlüğü adına kurumsal imajımızı en üst noktaya taşımıştır.” şeklinde konuştu

İl Müdür Vekili Gül, daha önce ortalama sekiz ayda bağlanan emekli maaşlarının 20 günde bağlanır duruma geldiğini vurguladı. İzmir’de 22 Sosyal Güvenlik merkez müdürlüğü, üç Sağlık Sosyal Güvenlik merkez müdürlüğü ve bir Mali Hizmetler Sosyal Güvenlik merkez müdürlüğüyle hizmet verdiklerini belirterek, ”Hizmetlerimizin tamamını standart olarak veriyoruz. Vatandaşlarımız bağlı bulunduğu değil, kendilerine en yakın müdürlükten hizmet alabilir.” dedi.

Sıkıntıları iyi bildiğini ifade eden Ahmet Gül, kayıtdışıyla ciddi bir mücadele başlatacaklarını söyledi. Bunda en önemli noktanın sahte işyeri ve sahte sigorta olduğunu vurgulayan Gül, ”Vatandaşlardan, ‘Sizi sigortalı yapacağız.’ diyerek para alan kötü niyetli kişiler, sigorta girişini yapıp prim ödemiyor. SGK, Türkiye genelinde bu konuda ciddi bir mücadele başlattı. Herhangi bir ilde sahte bir işyeri tespit edilirse sisteme ‘şüpheli’ olarak kaydediliyor. O işyerinin sahibi, başka bir ilde yeni bir işyeri açarsa sistemde otomatik olarak görülecek ve yakın takibe alınacak.” diye konuştu. Kayıtdışıyla mücadeleyi sadece kurumun denetim elemanlarıyla yapmayacaklarını, diğer kamu kurumlarından da destek alacaklarını ifade eden Gül, ”Emniyet güçlerinden, bu konuda ciddi bir destek alacağız. Her türlü faaliyet, gözetim altında olacak.” açıklamasında bulundu.

Evli ve bir çocuk babası olan Ahmet Gül, Ankara Siyasal Bilgiler Fakültesi’nden 1993 yılında mezun oldu. 1995 yılında SSK sigorta müfettiş yardımcısı olarak göreve başladı. Bugüne kadar sigorta müfettişi, sigorta başmüfettişi ve SGK başmüfettişi olarak çeşitli birimlerde görev aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.