Kategoriler
Haberler Şiddet

“Sizleri öldürürüm. Tüm doktorları kaleşnikofla tararım”

İzmir’de 4 yıl önce çene kemiği tümörü nedeniyle yüzünün yarısını kaybeden, ardından yaşadığı peşpeşe ameliyatlara rağmen sağlığına kavuşamayan Fidan B.’nin eşi F.B., başvurdukları sağlık kuruluşlarını Sağlık Bakanlığı’na şikayet etmek için aradığı ‘Alo 184’ hattındaki görevlileri ölümle tehdit etti. Şikayet üzerine harekete geçen polis, F.B.’yi gözaltına aldı.

Ailesiyle mutlu bir yuvası bulunan 39 yaşındaki Fidan B.’ye 4 yıl önce çene kemiği tömürü teşhisi konuldu. Ardından bir dizi tedavi sürecinin ardından, ameliyatla alınan tümörlü kemiğin yerine de bacağından alınan parça takıldı. Ancak hayal ettiği sağlığına kavuşamayan Fidan B., peşpeşe yaşadığı dört ameliyatın ardından ağız yapısının bozulmasıyla çenesini kullanamamaya başladı, kardından beslendi.EŞİ BAŞVURMADIK YER BIRAKMADI

Fidan B.’nin zamanla kullanamadığı dişleri de çürümeye başladı. Büyük ağrı çeken kadının dişleri, çene kemiği açılmadığı için de ne çekilebildi ne de tedavi edildi. Eşinin yaşadığı büyük acıdan kurtarılması ve en azından sağlığına kavuşması için F.B. de bir çok hastaneye başvurdu. Özürlü raporu verilen Fidan B.’nin Türkiye’de tedavi edilmemesi durumunda yurt dışına gönderilmesini isteyen F.B., İl Sağlık Müdürlüğü’ne başvurdu.

Burada da beklediği yanıtı alamayınca Sağlık Bakanlığı’nın ‘Alo 184’ şikayet hattını arayan F.B., görevli personele de yaşadıklarını anlatmaya çalıştı. Ancak çağrı merkezi görevlilerinin de kendisiyle ilgilenmedikleri ileri süren F.B., telefonda “Sizleri öldürürüm. Tüm doktorları kaleşnikofla tararım” tehdidinde bulundu. Görevlilerin ihbarı üzerine harekete geçen Gasp Büro Amirliği ekipleri F.B.’yi gözaltına aldı.

İfadisinde, eşinin sağlığına kuvuşması için başvurdruğu tüm kapılardan kendisine olumsuz yanıt verilmesi üzerine sinirlendiğini ve böyle bir konuşma yaptığını söyleyen F.B., işlemlerin ardından adliyeye sevkedildi. Emniyet Müdürlüğünden çıktığı sırada F.B., eşinin yaşadığı büyük ağrılardan kurtulması için kendilerine yardım edilmesini istedi.

Eşinin gözaltına alnmasıyla yıkılan Fidan B. ise “Benim tedavimi yaptırmak için çabaladı. O da yaşadıklarımıza dayanamadı. Eşime ve bana yardım eli uzatılmasını bekliyorum” dedi.

SÖZ VERDİ, SERBEST KALDI

Sağlığına kavuşamayan eşi Fidan Battal’ın tedavisi için başvurduğu ‘Alo 184’ hattındaki görevliyi ölümle tehdit eden F.B., Adliye’de Cumhuriyet Savcısı’na ifade verdikten sonra serbest kaldı.

Daha önce de İzmir ziyareti sırasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç ve Ulatırma, Haberleşme ve Denizcilik Bakanı Binali Yıldırım’ın konvoyunun önünü kesmeye çalıştığı için gözaltına alınan F.B., “Savcıya bir daha böyle tehditte bulunmayacağım sözünü verdim. O da beni serbest bıraktı. Bir daha hiçbir yeri arayıp tehditte bulunmayacağım ama karıma Türkiye’de çare bulamadılar. Türkiye’de büyükelçiliği olan ülkelere sesleniyorum, eşime yardım elini uzatsınlar” dedi.

Haber Kaynağı: DHA

““Sizleri öldürürüm. Tüm doktorları kaleşnikofla tararım”” için bir yanıt

bir taraftan adamın yaptığı salaklığa sinirleniyorum, bir taraftan da çaresizliğine üzülüyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.