Kategoriler
Haberler

Uludağ Üniversitesi’nde hocalar da poliklinik hizmeti veriyor

Bursa’da Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde öğretim üyeleri de artık polikliniklerde hiçbir fark ücreti almadan hasta muayene ediyor.

Uludağ Üniversitesi Hastanesi’nde yeni uyulama ile hastalar fark ödemeden öğretim üyelerinden sağlık hizmeti alıyor. Hastanede yeni başlayıp canlı hizmet veren ‘Çağrı Merkezi’ telefonlarını arayan hastalar, sisteme dahil olan profesör ve doçentlerden normal poliklinik randevusu alıp, fark ücreti ödemeksizin tedavi olabiliyor. Yeni uygulamaya göre; sosyal güvencesi olan hastalar, ameliyatlar için de hocaya ayrıca ödeme yapmadan sağlığına kavuşabiliyor.

“ÇAĞRI MERKEZİ DEVREDE”

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tahsin Yakut, hastaların sağlık hizmetlerine daha kolay ulaşmasını sağlamak için başlatılan ‘çağrı merkezi’ sistemiyle önemli bir adım attıklarını söyledi.

Yaklaşık 6 ay önce başlatılan çağrı merkezi sisteminin iyice oturduğunu anlatan Yakut, bu sistemle daha çok hastaya randevu vermeye başladıklarını vurguladı. Başhekim Prof. Dr. Tahsin Yakut, geçen yıl ayda ortalama 73 bin olan randevu sayısının bu yıl 88 bine yükseldiğini bildirdi.

“HOCALAR DA MUAYENE EDİYOR”

Üniversitede tam gün hizmet veren Tıp Fakültesi öğretim üyelerinin, çağrı merkezindeki sisteme dahil olmasıyla poliklinik hastalarına da bakmaya başladığını anlatan Prof. Dr. Yakut, “Birçok kimse, hocaların fark ücreti almadan muayene ettiğine inanamıyor. Bir yanlışlık olmasın diye defalarca soruyor. Şu anda hastanemizde, kime muayene olursanız olun, hiçbir şekilde fark ücreti alınmıyor, ameliyat için fark alınmıyor. Yeter ki hastanın sosyal güvencesi olsun” dedi.

Prof. Dr. Yakut, “Hastalarımız haftanın 5 günü sabah 08.30’dan gece 24.00’e kadar çağrı merkezindeki randevu sekreterlerini arayıp randevu alabilirler. Hafta sonu ve gece 24.00’ten sonra da otomatik çağrı sistemi devreye giriyor. Her anabilim dalının randevu telefonu ayrı. Bunları hastanemizin web sayfasında bulabilecekleri gibi 295 00 00 numaralı hastane telefonundan da ilgili birimin telefonunu öğrenebilirler.” şeklinde konuştu.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Tahsin Yakut, hastalara da seslenerek; “Hastalardan ricamız, hizmetin aksamaması ve başkasının randevu hakkını engellememek için, gelemeyecekleri randevuları aynı çağrı sistemini arayarak iptal ettirmeleri veya tarihlerini değiştirmeleridir.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.