Kategoriler
Haberler

Uzman hekimler için kanun teklifi *yeni

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, TBMM Başkanlığı’na, Tababet ve Şuabatı San’atlarının Tarzı İcrasına Dair Kanunda Değişiklik Yapılması Hakkında Kanun Teklifi’ni sundu.

CHP Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Sağlık Bakanlığı gibi Tıp Fakültesi ve vakıf üniversitelerine bağlı Tıp fakültelerinde uzmanlık alanların, Sağlık Bakanlığı’nca atamaları yapıldığı güne kadar özlük hakları korunarak maaşlarını almaya devam etmesi ve aynı yerde çalışmalarını sürdürmesi için kanun teklifi verdi.

Teklifin gerekçesinde, Sağlık Bakanlığı’ndan unvan alanların atamaları yapılıncaya kadar özlük hakları korunduğu ve maaşlarını aldığına dikkat çekilerek, “Vakıf Üniversitelerinde çalışanlar uzmanlıklarını aldıkları gün ilişikleri kesilerek hiçbir ücret almamaktadırlar. Tıp Fakültelerinde ise bazı fakülte yönetim birimleri ilişikleri kesmekte bazıları ise devam ettirmektedirler. Vakıf üniversitelerinde uzman olanlar işsizlik fonuna başvurarak çok düşük bir ücret almaktadırlar. Ancak Tıp Fakültelerinde uzman olanlar ise kesinlikle hiçbir yardım almamaktadırlar” denildi.

Teklife göre; Sağlık Bakanlığı gibi Tıp Fakültesi ve vakıf üniversitelerine bağlı Tıp fakültelerinde uzmanlık alanlar, Sağlık Bakanlığı’nca atamaları yapıldığı güne kadar özlük hakları korunarak maaşlarını almaya devam edecek ve aynı yerde çalışmalarını sürdürecek.

Sağlık Bakanlığı’nca atamaların yapıldığı gün itibari ile uzmanlık aldıkları yerden ilişikleri kesilerek aynı gün Sağlık Bakanlığınca hiçbir boşluk bırakılmaksızın özlük hakları devam ettirilecek.

Kaynak: Mynet

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.