Kategoriler
Haberler

Yeryüzü Doktorları, Somali Konferansı’nda gönüllü sağlık hizmeti veriyor

Yeryüzü Doktorları, 31 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen II. İstanbul Somali Konferansı’na katılmak üzere İstanbul’a gelen 300 Somalili’ye gönüllü sağlık hizmeti veriyor.

 

Yeryüzü Doktorları, Dışişleri Bakanlığı tarafından İstanbul’da düzenlenen II. İstanbul Somali Konferansı’nda öncelikle Somali’den gelen katılımcılara olmak üzere gönüllü olarak muayene, tedavi ve ilaç hizmeti veriyor.

 

Bu hizmet için konferansa gelen misafirlerin kaldığı Dedeman Otel’de bir oda Yeryüzü Doktorları ekibine tahsis edildi. Ayrıca Özel Ümraniye Göz Merkezi ile yapılan anlaşma gereği içinde her türlü cihaz ve teknisyenin olduğu bir mobil araçta hizmet için hazır bulunacak.

 

Birleşmiş Milletler (BM) ile yakın işbirliği içinde 31 Mayıs-1 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilen konferansa yarın Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, BM Genel Sekreteri Ban Ki-mun ve Somali Devlet Başkanı Şeyh Ahmed de katılarak birer konuşma yapacak.

 

Yeryüzü Doktorları, Geçici Federal Hükümet (TFG), Birleşmiş Milletler Donörleri, Somali ve uluslararası özel sektör, sivil toplum, kadın grupları, gençlik ve diyaspora temsilcilerinin katılacağı konferansın birinci günü düzenlenecek forumlarda da yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.