Kategoriler
Duyurular Haberler

13 üniversiteye yapılan atamalar

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), 3’ü vakıf üniversitesi olmak üzere, 13 üniversite fakültesine dekan ataması ile 1 vakıf üniversitesine rektör ataması yaptı. 

Bugün toplanan Yükseköğretim Genel Kurulu ardından yapılan yazılı açıklamada, üniversite fakültelerine yapılan rektör ve dekan atamaları yer aldı. Buna göre, devlet üniversitelerine ait 10 fakülteye dekan ataması yapıldığı belirtildi. Ataması yapılan üniversite fakülte ve dekan isimleri şöyle: 

“Balıkesir Fen-Edebiyat – Prof. Dr. Ali Teke, Galatasaray Fen-Edebiyat – Prof. Dr. Sadettin Osman Senemoğlu, İktisadi ve İdari Bilimler – Prof. Dr. İdil Kaya, İletişim – Prof. Dr. Dilruba Çatalbaş Ürper, Hitit Üniversitesi Fen Edebiyat – Prof. Dr. Mehmet Demiryürek, İktisadi ve İdari Bilimler – Prof. Dr. Recai Çınar, Kafkas Üniversitesi Tıp – Prof. Dr. Bünyamin Ünal, Kırklareli Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler – Prof. Dr. Mustafa Fazıl Güler, Kocaeli Hukuk – Prof. Dr. N. İlker Çolak, Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Mühendislik Mimarlık – Prof. Dr. Serdar Salman”

Ayrıca, Nişantaşı Üniversitesi için Prof. Dr. Abdullah Bayram’ın, vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından rektör adayı olarak Yükseköğretim Kurulu’na önerilmesine olumlu görüş bildirildi.

YÖK, yine üç vakıf üniversitesinin mütevelli heyeti tarafından dekan adayı olarak Yükseköğretim Kurulu’na önerilen adaylarla ilgili olarak olumlu görüş bildirerek, bu isimlerinde atamasını yaptı. Bu üniversite fakülteleri ile dekanlar şöyle: 

“Beykent Üniversitesi İİBF – Prof. Dr. Cevat Gerni, Hasan Kalyoncu Üniversitesi Mühendislik – Prof. Dr. Mustafa Y. Kılınç, Üsküdar İnsan ve Toplum Bilimleri – Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.