Kategoriler
Haberler

Akdeniz Üniversitesi’nde yeni dönem değişimlerle başlayacak

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından yeniden Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü olarak atanan Prof. Dr. İsrafil Kurtcephe, yeni dönemde yola kan ve görev değişiklikleriyle devam edeceğini söyledi.

        İsrafil Kurtcephe, kendisini yeniden Akdeniz Üniversitesi Rektörü olarak atayan Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ile kendisini destekleyenlere teşekkür etti. Rektörlük yarışının geride kaldığını, şimdi ‘birlik ve hizmet’ zamanı olduğunu söyleyen Kurtcephe, “Halkın hizmetkarı olan bir kuruluşuz. Bize çalışmak düşer. Milletimizin refahını artırmak için gece gündüz demeden, yorulma bilmeden çalışmak düşer.” dedi. 

        AÜ yönetiminde geçirilen dört yılın kazandırdığı tecrübe ve bilgi birikimiyle yola devam edeceklerini ifade eden Kurtcephe, “Tarihçiler olarak tecrübenin parayla satın alınamayacak bir hazine olduğunu söyleriz. Ben ve ekibim 4 yıl boyunca zengin bir deneyim ve tecrübeye sahip olduk. Bunun önümüzdeki 4 yıl için bize güç katacağına, önümüzdeki projelere daha kolay ve uygun şartlarda ulaşacağımıza, başarıyı daha kolay yakalayacağımıza inanıyorum.” değerlendirmesinde bulundu. 

        Kurtcephe, görev süresinin ilk döneminde aksayan, zayıf kalan yönleri izleme ve tespit etme fırsatı da yakaladığına işaret ederek, şöyle devam etti: “Nerede zayıf olduğumuzu belirledik. Şimdi yeni dört yıllık süreç içinde zayıf olan taraflarımızı kuvvetli hale getirmek için bir takım organizasyonlara ve kadro takviyesine gideceğiz. Gönlünü bu millete vermiş, beceri ve kabiliyete sahip, bilgisiyle bu milleti yüceltecek güçlü bir kadro oluşturarak yolumuza devam etmek niyetindeyiz. İnşallah halkımız için, insanlık için güzel işler yapmak bize nasip olur diye dua ediyoruz.”

        Değişim sürecinde ahde vefalı olacağının sinyalini veren Kurtcephe yeni dönemle ilgili sözlerini şöyle noktaladı: “Hem ahde vefa hem hoşgörü olacaktır. Bu toplumun sahip olması gereken en önemli değerlerin başında hoşgörünün geldiğini biliyoruz. Hoşgörü farklı fikirlerin yaşayabileceği bir ortam hazırlar. İnsanlar değerlerinin düşüncelerini kendilerininkiyle karşılaştırma ve doğruyu bulma imkanı yakalar. Bunun oluşması gereken ilk yer de Akdeniz Üniversitesi’dir. Geçmişte yaşanan olumsuzlukları bir kenara bırakıp, onları unutturup, birlik ruhunu destekleyecek bir ortam hazırlayıp, hoşgörüyü bunun harcı haline getirip yolumuza devam etmekte kararlıyız.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.