Kategoriler
Haberler

Bakan Akdağ, Van’ın ilçelerinde incelemelerde bulundu

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, gezi ve incelemelerde bulunmak üzere Van’a geldi. Van’ın Çaldıran ilçesinde hastaneyi denetleyen Bakan Akdağ, caddede vatandaşlarla sohbet etti. Akdağ, iftarı Erçiş’te depremzedelerle, sahuru ise Van Bölge Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli ile yapacak.

 

Sabah saatlerinde Türk Hava Yolları’na ait Ankara-Van tarifeli uçağı ile gelen Bakan Akdağ, Van Ferit Melen Havalimanı’nda Vali Vekili Mehmet Yüzer ile Adalet ve Kalkınma Partisi Van il teşkilatı üyeleri tarafından karşılandı. Ardından kara yoluyla geniş güvenlik önlemleri altında Çaldıran ilçesine geçen Sağlık Bakanı Recep Akdağ, burada ilk olarak Çaldıran Kaymakamı İbrahim Dündar’ı makamında ziyaret etti. Daha sonra ilçe merkezinde yaya olarak bir süre dolaşan Bakan Akdağ, bu sırada vatandaşlarla bol bol sohbet etti.

 

Vatandaşların doktor ihtiyacı gibi istek ve sorunlarını dinleyip not alan Bakan Akdağ, ardından Çaldıran Devlet Hastanesi’ne geçti. Çaldıran Devlet Hastanesi’ni ziyaret eden Bakan Akdağ, hastane girişinde doktorlara hastanenin kaç ambulansı olduğunu sordu. Mevcut ambulanslardan birinin eski olduğunu öğrenen Bakan Akdağ, onun hemen değiştirilmesi talimatını verdi.

 

Gazetecilerin kürtaj ve kadın sağlığı yasa paketi ile ilgili sorularını da cevaplandıran Bakan Akdağ, “Biliyorsunuz Bakanlar Kuruluna sunduk. Hem kadınları hem de onların yavrularının lehine birçok iyileştirmeler getiriyoruz. Yakında bunu açıklayacağız.” dedi. Bakan Akdağ daha sonra Muradiye ilçesine geçti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.