Kategoriler
Haberler

Bakan Akdağ’dan “Hareket Ediverin Gari” yürüyüşü

Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Türkiye’de obeziteyle mücadeleye Muğla’dan başladı. “Hareket Ediverin Gari” sloganıyla Cumhuriyet Meydanı’nda protokol üyeleriyle yürümeye başlayan Akdağ, 10 bin adım yürüyerek kampanyaya destek verdi. 

Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ın da katıldığı “10 bin kişi ile10 bin adım” projesinin Muğla ayağı Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından “Hareket Ediverin Gari” olarak belirlendi. Cumhuriyet meydanında başlayan, Kız Meslek Lisesi, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürlüğü önünden devam eden yürüyüş Atatürk Stadında sona erdi. Muğla Valisi Fatih Şahin, CHP Muğla Milletvekili Prof. Dr. Nurettin Demir, kurum müdürleri, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü bünyesindeki değişik branşlardan sporcular ve vatandaşlar katıldı.

Bakan Recep Akdağ, Türkiye’nin obeziteyle ve hareketsizliğe karşı bir mücadele başlattığını belirterek, “Bu mücadeleyi kendi sağlığımız için başlatıyoruz. Birey olarak ne kadar hareket edersek, yediğimize içtiğimize dikkat ederek, fazla kilomuzu verebilirsek yada kilomuz yoksa kilo almadan yaşamımıza devam edebilirsek sağlığımızı büyük ölçüde korumuş oluyoruz. İki büyük zararı var. Bunlardan birisi sigara, diğeri alkol.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.