Kategoriler
Haberler

Bakan Eker: Damaca sudaki sıkıntılarla ilgili Sağlık Bakanlığı çalışıyor

Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker, damacana su numunelerinin çoğunun mikrobiyolojik açıdan uygunsuz çıktığı iddialarıyla ilgili “Sağlık Bakanlığımız o konuyla ilgili çalışıyor.” dedi.

 

Gezi ve incelemelerde bulunmak amacıyla Malatya’ya gelen Bakan Mehdi Eker, Malatya Valiliği’ni ziyaret etti. Vali Ulvi Saran’ı makamında ziyaret eden Bakan Eker, gazetecilerin damacana sularda uygunsuzluk iddialarıyla ilgili gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

 

Konuya ilişkin Sağlık Bakanlığı’nın çalışma içinde olduğunu belirten Eker, “Sağlık Bakanlığı bu konuda üzerine düşeni yapıyor. Bilindiği gibi içme suyunun denetimi ve ruhsatlandırılması bütünüyle Sağlık Bakanlığımızın takibi ve denetiminde. Sağlık Bakanlığımız da en iyi şekilde çalışıyor. Gıda ile konu bizde. Gerektiğinde firmaları da açıklıyoruz.” dedi.

 

Bakan Eker, Malatya’da tarımsal üretimde sadece kayısı ile sınırlı kalınmamasını, mono kültürden poli kültüre geçilmesini, farklı ürünler de yetiştirilmesini istedi.

 

Vali Ulvi Saran ise Bakan Mehdi Eker’in tarımsal ekonominin iyi seviyeye gelmesi için üstün gayret sergilediğini kaydetti.

Bakan Mehdi Eker’e ziyarette AK Parti Malatya milletvekilleri Cemal Akın, Mücahit Fındıklı, Mustafa Şahin ile AK Parti İl Başkanı Bülent Tüfenkçi de eşlik etti. Ziyaret sonunda Vali Ulvi Saran, Bakan Eker’e Malatya kayısısı hediye etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.