Kategoriler
Haberler

BTSO’dan sağlık hamlesi

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO), sağlık alanında önemli adımlar atmaya devam ediyor. 2 bin 500 nüfuslu Mürsel Köyü’nü Sağlık Meslek Lisesi’ne kavuşturacak olan BTSO, Çekirge Devlet Hastanesi’ne yoğun bakım ünitesi ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne de ihtiyaç duyulan makine teçhizat teminini sağlayacak.

 

BTSO, Mürsel Köyü’nde yapımına 2009 yılında başlanan ancak devam ettirilemeyen Sağlık Meslek Lisesi’ne el attı. BTSO’nun vereceği destekle Mürsel Köyü ilk lisesine ve Bursa da 4. sağlık meslek lisesine kavuşmuş olacak.

 

Mürsel Köyü Muhtarı Hüseyin Çakır ve İhtiyar Heyeti’nin girişimleriyle 2009 yılında temeli atılan ve pek çok hayırseverin desteğine rağmen ancak kaba inşaatı bitirilebilen Sağlık Meslek Lisesi, BTSO’nun vereceği destekle 2012-2013 eğitim öğretim dönemine yetiştirilecek. 2 bin 500 nüfuslu Mürsel Köyü’nün bine yakın orta ve lise öğrencisinin yanı sıra Bursa ve çevre illere de hizmet vermesi planlanan Sağlık Meslek Lisesi’nin inşaatının yapımına uzun bir aradan sonra bugün BTSO’nun desteğiyle yeniden başlandı.

 

Toplam 2 milyon liraya malolacak sözkonusu lise, 860 metrekare kapalı alan üzerine 4 kat olarak inşaa ediliyor. 500 öğrenci kapasiteli sağlık meslek lisesinde 18 derslik ve labaratuarlar bulunacak. Mürsel Köyü’nde 2012-2013 döneminde eğitim vermeye başlayacak olan Sağlık Meslek Lisesi’nin mezunları, BTSO’ya kayıtlı toplam 559 sağlık işyerinin de ara eleman ihtiyacına cevap verebilecek.

 

Özellikle eğitim ve sağlık alanındaki yatırımlar konusunda dur durak bilmeyen BTSO Yönetimi, 2012 yılı içerisinde Çekirge Devlet Hastanesi’nin yoğun bakım ünitesinin yapılmasına ve Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne de ihtiyaç duyulan makine teçhizatın sağlanmasına destek olma kararı aldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.