Kategoriler
Duyurular Haberler

Bu mağduriyeti ACİLEN giderin! *paylaşın!

45. dönem mecburi hizmet kurası ile ilgili asistanhekim.org’a yüzlerce e-posta geldi.

45. dönem mecburi hizmet kurası hekimleri mağdur ederek başladı ve mağdur ederek devam ediyor! Asistanhekim.org 27 Haziran 2012’de yayınladığı haberde kurada büyük bir hata yapıldığını duyurmuştu (ilgili haberi okumak için tıklayın). 20 gün geçmesine rağmen ne bir tebligat yayınlandı ne de personel.saglik.gov.tr ‘e bilgilendirici bir not konuldu!

Gelen E-Postalarda merak edilen sorular ise şu şekilde “en kibar haliyle”: “Bakanlığın Atamalarla ilgili sorumlularında temel anlayış hekimler biraz daha beklesin ne olacak mı?” “Peki bir açıklama yapmak bu kadar zor mu?”

Hekimler artık özellikle atama dönemlerinde, sonuçların münhal yerlerin vb. durumların gece 4’lerde açıklanmasından BIKMIŞ USANMIŞ durumda!!! Hekimlerde insan, hekimlerin de planları var, hekimlerin de aileleri ve maddi endişeleri var!

Biz artık devlette “hep haksız olma” durumundan gerçekten bıktık. 

21 Haziran tarihinde gerçekleştirilen 45. dönem devlet hizmet yükümlülüğü kura sonuçları açıklanalı 20 günü geçmesine rağmen, doktorlara tebliği henüz yapılamadı. Konu ile ilgili henüz Sağlık Bakanlığı’ndan duyuru yapılmazken, kuraya katılan doktorların gözü Sağlık Bakanlığı Sağlık Yönetimi Genel Müdürlüğüne çevrildi. Doktorlar, Sağlık Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yapılacak tebligatların niçin geciktiği hakkında herhangi bir bilgiye ulaşamıyorlar.

Atama tebligatı bekleyen doktorlar, mağdur olduklarını belirterek, tebligatların yapılmasını istiyorlar. Doktorlar, yeni görev yerlerinde istihdam, göreve başlama, eş durumu tayini ve benzeri problemler bulunduğunu dile getiriyorlar.

Metin Medimagazin’den alınmıştır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.