Kategoriler
Duyurular Haberler

Çorum Devlet Hastanesi’nin adı değişti

Çorum Devlet Hastanesi’nin adı Sağlık Bakanlığı-Hitit Üniversitesi Çorum Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak değiştirildi.

 

Konuya ilişkin bir açıklama yapan Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, hastanenin deneyim ve alt yapısı ile üniversitenin bilimsel çalışmaları sağlıktaki ilerlemenin daha da fazla olacağını kaydetti. Üniversitenin hastane ile çalışmasının Çorumdaki sağlık hizmetlerine büyük oranda katkı sağladığına dikkat çeken Alkan ”Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi 2006 yılında kuruldu ve öğrencilerin eğitimlerine Gazi Üniversitesi’nde devam ediyorum. Tıp Fakültesi’nin Çorum ve üniversite için gerekliliği ile ilgili göreve geldiğimiz günden bu yana yoğun çalışmalar yürütüyoruz.” dedi.

 

Üniversitenin çalışmaları neticesinde 3 bölüm ve 44 anabilim dalının gerekli izinlerinin alındığını belirten Rektör Alkan Dahiliye alanına Ankara Numune Hastanesi’nden bir hocanın göreve başladığını aktardı. Alkan son olarak şunları dile getirdi: ”Bu bölümler için akademik kadro aktarımları gerçekleştirilerek gerekli adımlar atıldı. Kısa süre önce Çorum Valiliği ile üniversitemiz arasında imzalanan protokol yürürlüğe girmiş ve hastanemiz araştırma hastanesine dönüşmüştür. Hastanemizin deneyimi ve altyapısı ile üniversitemizin bilimsel çalışmalarının birleşmesi sonucu sağlık kalitesi daha da artacak. Kentimizde henüz çözüm imkanı sunulmayan çeşitli sağlık sorunları çevre şehirlere gidilmeksizin çözüme kavuşacak. Hastanemiz için ilk profesör alımımızı gerçekleştirdik.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.