Kategoriler
Haberler

Demir, Samsun’daki hastaneleri ziyaret etti

Samsun AK Parti Milletvekili Cemal Yılmaz Demir, sağlık alanında başarılı bir politika izlediklerini, bu alanda yapılan değişim ve dönüşümün diğer ülkeler tarafından örnek alındığını söyledi.

 

Samsun’daki hastanelerde incelemelerde bulunan Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) Üyesi Cemal Yılmaz Demir, Samsun Göğüs Hastalıkları ve Göğüs Cerrahisi Hastanesi Başhekimi Op. Dr Tamer Kutlu, Samsun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. İsmail İşlek ile Samsun Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Hastanesi Başhekimi Dr. Cevdet Şahin’i ziyaret ederek, hastanelerde yatan hastalarla görüştü. Demir hastanelerin bazı bölümlerinin değiştiğini, bazılarının ise yeni binasında hizmet vermeye başladığını ifade etti. Yeni ve kapsamlı hastanelerin Samsun’a kazandırıldığını dile getiren Cemal Yılmaz Demir, “Diş Hastalıkları Hastanesi’nin başka bir binaya taşınmasıyla Göğüs Cerrahisi Hastanesi ile Fizik Tedavi Hastanesi’nin alanlarında genişleme oldu. Buralarda artık hastalara daha rahat ortamlarda sağlık hizmeti veriliyor. Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi de yeni binasında hizmet veriyor. Tüm bu gelişmeler, hükümetimizin çok başarılı bir sağlık politikası uygulamasından kaynaklanıyor. Yeni hastaneler kazandırılırken, mevcut hastaneler de daha kapsamlı bir şekilde kullanımına devam ediliyor.” dedi.

 

Sağlık alında 10 yıl öncesine oranla daha iyi bir noktaya gelindiğini vurgulayan Demir, “Artık küçük ilçelerimizde bile uzman doktorlar var. Samsun sağlık alanında bölgenin lider şehri. Gerek devlet gerekse de özel sektör tarafından yapılan yatırımlar sağlıkta çıtayı yükseltti. Hükümetin uyguladığı bu politika, yaşanan değişim ve dönüşüm diğer ülkelerce örnek alınıyor. Bu uygulamaları dikkatle takip ediyorlar. Her alanda olduğu gibi sağlık alanında yapılan bu icraatlar devam edecek.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.