Kategoriler
Haberler

Dokuz Eylül’e GATA’dan Başhekim

Prof.Dr. Mehmet Refik Mas

Borçları 100 milyon TL’ye yaklaşan Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Prof.Dr. Mehmet Ali Özcan’ın yerine bir yıl önce Ankara’daki Gülhane Askeri Tıp Akademisi’nden ayrılıp DEÜ’ye gelen Prof.Dr. Mehmet Refik Mas getirildi. Bir yıldır ekibiyle başarılı bir yönetim sergileyen Özcan’ın niye başhekimlik görevinden ayrıldığı ise hastanede ve üniversitede merak konusu oldu. Kulislerde hematoloji uzmanı Özcan’ın yoğunluğu nedeniyle rektörlük seçimlerinden önce başhekimlik görevinden ayrılmak istediğini çevresine söylediği konuşuluyor.

FÜZÜN ZAMANINDA ÜÇ BAŞHEKİM DEĞİŞTİ 

İzmir’in ikinci büyük üniversite hastanesi DEÜ Tıp Fakültesi Hastanesi’nde bir başhekim değişiklikliği daha yaşandı. Prof.Dr. Mehmet Füzün’ün göreve gelmesiyle Prof.Dr. Sedef Gidener’den boşalan koltuğa Genel Cerrahi Uzmanı Prof.Dr. İbrahim Astarcıoğlu oturdu. Astarcıoğlu zamanında hastanenin kötü gidişi durdurulamadı. Prof.Dr. Gidener’in borçsuz kasasında parayla bıraktığı hastane maddi açıdan kan kaybetmeye devam etti. Astarcıoğlu’ndan sonra Kalp ve Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Eyüp Hazan başhekimliğe getirildi. Hazan hastanenin durumunu kontrol altına aldı. Hazan’ın Medical Park Hastanesi’ne transfer olmasıyla boşalan koltuğa ise hematoloji uzmanı Prof.Dr. Mehmet Ali Özcan getirildi.

BAŞHEKİM YARDIMCILARI DEĞİŞMEDİ 

Özcan’ın yerine birkaç gün önce GATA’dan ayrılıp DEÜ Hastanesi’ne gelen Prof.Dr. Mehmet Refik Mas getirildi. Aynı zamanda Türk Geriatri Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı olan Mas’ın özgeçmişi ve fotoğrafı henüz hastanenin resmi internet sayfasına konulmadı. Mas’ın gelmesinin ardından görevli başhekim yardımcıları ise değiştirilmedi.

Kaynak: MedyaSağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.