Kategoriler
Haberler

Emek’e sağlık tesisi

Osmangazi Belediyesi ile hayırsever iş adamı Aziz Torun’un işbirliğiyle Emek Zekai Gümüşdiş Mahallesi’ne yapılacak Sağlık Ocağı’nın temeli atıldı.

 

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, merkezden en uç noktaya kadar her yerde önemli çalışmaların altına imza attıklarını söyledi. İlçenin sıkışık bölgelerine vatandaşların nefes alabilecekleri park, spor tesisi, meydan ve yeşil alanlar kazandırdıklarını belirten Dündar, vatandaştan gelen talepler doğrultusunda her mahalleye hizmet ürettiklerini vurguladı. Bursa’nın en büyük sorunlarının başında gelen trafik sıkışıklığıyla ilgili de önemli adımlar attıklarını hatırlatan Dündar, “Göreve geldiğimiz günden bu yana trafik sorunun çözümü noktasında 5 yılda 5 otopark projesini uygulamaya geçirdik ancak 5 otopark sayısını bizler 9’a çıkardık. Seçimlere kadar hepsini hizmete açacağız.” dedi.

 

Sağlık ocağının yapımında büyük katkıları olan Torunlar Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun ise sosyal devletin önemine dikkati çekerek, bu tür çalışmaları desteklemeyi görev bildiklerini söyledi. Konuşmaların ardından Başkan Dündar ve Aziz Torun inşaat çalışmalarında demir büken işçiye yardım etti.

 

Törene, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar’ın yanı sıra Bursa Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Abdullah Karadağ, Torunlar Şirketler Grubu’nun Yönetim Kurulu Başkanı Aziz Torun, belediye bürokratları ve mahalle sakinleri katıldı.

 

“KENTSEL DÖNÜŞÜM İÇİN ZEMİN DURUMUNU İNCELİYORUZ”

 

Kentsel dönüşüm konusuna da değinen Dündar, kaçak yapılaşmayla mücadeleyi kararlılıkla sürdürdüklerini vurguladı. “Şehircilik Akademisi” ile ciddi yol kat ettiklerini anlatan Dündar, “Her taraf kentsel dönüşüme tabii, bizler üst ölçekten bakarak lokal olarak bazı noktalar belirliyoruz ve çalışmaların yerelden yürütülmesini istiyoruz. Dün Şehircilik Bakanımızla görüştük ve ciddi adımlar attık. Master planı hazırlıyoruz, kentsel dönüşümü nerelerde yapmalıyız, zemin durumu nasıl gibi konuları inceliyoruz.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.