Kategoriler
Haberler

Eski Tabip Odası Başkanı’ndan ilginç çıkış

Eski Sakarya Tabip Odası Başkanı Uzman Dr. Dursun Bostancı, muayenehane açmak tamamen serbest bırakılsa bile muayenehane açan hekimin bir elin parmaklarını geçmeyeceğini söyledi.

 

Bostancı, Cihan Haber Ajansı (Cihan)’na yaptığı açıklamada, Anayasa Mahkemesi’nin kamuda çalışan hekimlerin özel muayenehanelerde çalışmasını yasaklayan Kanun Hükmündeki Kararname hükmünü iptal etmesini değerlendirdi. Artık vatandaşın sağlık hizmetlerine çok kolay ulaşabildiğini vurgulayan Bostancı, 10-15 liraya insanların özel hastanede muayene olduklarını kaydetti.

 

Bu sebeple Sağlık Bakanlığı tarafından muayenehane açmak tamamen serbest bırakılsa bile muayenehane açan doktor sayısının bir elin parmaklarını geçmeyeceğini dile getiren Bostancı, “ Bu gün vatandaş sağlık hizmetlerine çok kolay ulaşabiliyor. İsteği özel hastanede sağlık güvencesiyle muayene olup tedavisini yaptırabiliyor. Vatandaş bu imkan varken 100-150 lira verip uzman doktora muayene olmaya gelir mi? Bu bakımdan ben muayenehane açılması tamamen serbest bırakılsa bile muayenehane açan doktor sayısının bir elin parmaklarını geçmeyeceğini düşünüyorum. O da alanında tek olan profesörler, belki muayenehane açabilir. Belki tam gün yasası çıkmasaydı bile doktorlar muayenehaneleri kendileri kapatacaktı.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.