Kategoriler
Haberler

Halsizlik diye gitti, göbek üstünde 4 kilo miyom çıktı

Halsizlik şikayeti ile Özel Çağsu Hastanesi’ne başvuran hastada 4 kilogram büyüklüğünde miyom tespit edildi. Miyom, yapılan başarılı operasyonla alındı.

Şükriye Uysal isimli hasta, Özel Çağsu Hastanesi dahiliye servisine halsizlik ve baş dönmesi şikayetleri ile gidince yapılan ölçümler sonucu kansızlık sorunu olduğu tespit edildi. Kan değerlerinin düşük olmasının sebepleri araştırılırken kadın doğum servisine gönderilen hastada 4 kilogram büyüklüğünde miyom tespit edildi. Hasta hemen ameliyata alındı.

Ameliyatı gerçekleştiren Kadın Doğum Uzmanı Arzu Dede, “Hastamız; halsizlik baş dönmesi şikâyetleri ile dâhiliye servisine başvurdu. Tetkikler sırasında hastamızın rahminden kaynaklanan göbek üstüne kadar çıkan büyük bir miyom kitlesi tespit edildi.” dedi. Arzu Dede, kansızlığın sebebinin miyom olduğunu belirtti. Ameliyatla miyomun alındığını belirten Dede, “Hastamızın sağlık durumu gayet iyi. Genel durumunda hiçbir problem yok. Kan değerleri girdiğinden daha yüksek durumda. Yürümeye başladı yemeğini yiyor hiçbir problemi yok. Bir iki güne kadar da taburcu etmeyi düşünüyoruz.” şeklinde konuştu.

Alınan miyomu görmediğini kaydeden hasta Şükriye Uysal, “Durumum şu an iyi. İlk başlarda çok zorlanıyordum. Sürekli halsizlik ve baş dönmesi şikayetim vardı. Hastaneye başvurduğum zaman bana miyom olduğunu söylediler. Çok şükür başarılı bir ameliyatla kitleyi aldılar.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.