Kategoriler
Haberler

Hamburger yemeyin dedi

Rusya Halk Sağlığı Dairesi Başkanı Gennadi Onişenko, Moskova’daki Mc.Donalds restoranında bir müşterinin hamburgerinden solucanın çıktığı iddiaları üzerine, Rus halkına, “Hamburger yemeyin, bu bizim yemek kültürümüz değil.” çağrısında bulundu.

 

Kommersant FM radyosuna göre pazartesi günü Mc.Donalds’tan hamburger alan bir müşteri, ürünün içinden solucan bulmuştu. Haberlerde şikayetçi olması üzerine müşteriye parasının iade edildiği belirtilmişti. Solucan iddialarıyla ilgili İnterfaks ajansına açıklama yapan Gennadi Onişenko, vatandaşlarına hamburgerden uzak durmalarını tavsiye etti. Üst düzey Rus sağlık yetkilisi, “Zararı çeken şahsın bize resmi şekilde başvurması gerekir. Eğer bu bilgiler doğrulanırsa bu takdirde en sert önlemler alacağız, tabii yasal çerçevede. Söz konusu vatandaşa sadece parasını değil, aynı zamanda manevi tazminat parasını da ödemeleri lazım. Sözde gıda denilen bu şeyi satın alan insanın aklına nerden gelsin ki, onun içinde solucan gibi canlı varlıklar dolaşıyor.” ifadelerini kullandı.

 

Fast food yiyeceklerinin sağlığa zararlı olduğuna işaret eden Onişenko, “Vatandaşlarımıza hatırlatıyorum, hamburgerler hatta solucanlarsız bile Moskova ve Rusya halkı için doğru beslenme tercihi değil. Bu yemek bizim değil.” şeklinde konuştu. Onişenko, daha önce de benzer gerekçelerle Ruslardan suşi yememelerini istemişti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.