Kategoriler
Haberler

Hastalar, fotoğraflarla moral bulacak

Bursa Kent Konseyi Fotoğraf İmece Topluluğu Çalışma Grubu, Bursa FotoFest kapsamında düzenlenen ulusal ve uluslararası yarışmalara katılan fotoğrafları okul ve kamu kurumlarına hediye etmeye devam ediyor. ‘Griye Veda, Renklere Merhaba’ projesi bünyesindeki son sergi, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde açıldı.

 

Sergi öncesinde Bursa Kent Konseyi Başkanı Semih Pala, Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Ceyhun İrgil ve Sağlık Çalışma Grubu Temsilcisi Can Başaran, Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ’ı ziyaret etti. Toplam 28 adet fotoğrafın yer aldığı serginin açılışı, doktor, hemşire ve hastane personelinin katılımıyla yapıldı.

 

Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Mehmet Karadağ hastanede ‘Fotoğraflarla Çanakkale Destanı’ isimli bir fotoğraf sergisini açık tuttuklarını belirtti. Karadağ, Bursa Kent Konseyi tarafından hediye edilen fotoğrafları da hastanenin en güzel yerlerine asacaklarını söyledi. Serginin düzenlenmesine katkı koyan herkese teşekkür eden Karadağ, Bursa Kent Konseyi’nin çalışmalarına katılmaya devam edeceklerini ifade etti.

 

Sergi hakkında bilgi veren Bursa Kent Konseyi Yürütme Kurulu üyesi Ceyhun İrgil, imece fotoğraf çalışmalarının ‘Griye veda, renklere merhaba’ adıyla yıllar önce Onkoloji Hastanesi’nde başladığını ifade etti. Kamu kurumu binalarının genelde gri renkte olduğunu anlatan İrgil, “Bizler hastaların sürekli baktığı duvarların renklendirilmesini arzu ettik. Hiç birbirini tanımayan insanlar, internet üzerinden fotoğraflarını bağışlıyor, bunlar daha sonra kamu binalarına asılıyor. Şu ana kadar 32 okula fotoğraflar dağıtıldı. Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne bağışladığımız fotoğraflar, Bursa teması ile bize gelen fotoğraflardır. Elimizde yaklaşık 3 bin fotoğraf vardı. Bunları kurumlara peyderpey dağıtıyoruz.” diye konuştu.

 

Konuşmaların ardından kurdele ve film şeridinin kesilmesiyle sergi izlenime açıldı. Şevket Yılmaz Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki sergide Elif Kılıçaslan, Aydın Erel, Ayşe Aydoslu, Binnur Alış Ceylan, Bülent Suberk, Celal Yağyaoğlu, Elez Doğan, Engin Güneysu, Erkan Kalenderli, Erkan Üskan, Erol Sesi, Gürsel Egemen Ergin, Hasan Sayınhan, Kadir Çivici, M. Nihat Önen, Nejdet Sezer, Nurkan Kahraman, R. Yavuz Ildız, Sakine Suiçmez, Serpil Sönmez, Servet Özdemir, Tuğba Özenbaş, Ünal Altıntaş ve Zeki Aydoslu’nun fotoğrafları yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.