Kategoriler
Haberler

İzmir’de sıcak nedeniyle kronik hasta, engelli ve hamile memurlara izin

İzmir Valiliği, artan hava sıcaklığı nedeniyle 12-13 Temmuz tarihlerinde kronik rahatsızlığı olanlarla engelli ve hamile memurların idari izinli sayılacaklarını açıkladı. 

        Havaların 5-7 derece ısınması nedeniyle, bir genelge yayınlayan İzmir Valisi M. Cahit Kıraç, 12-13 Temmuz 2012 tarihlerinde kronik rahatsızlığı olanlar ile engelli ve hamile memurların idari izinli sayılacaklarını duyurdu.

        İzmir Valisi Kıraç, yayınladığı genelgede, “Meteoroloji Bölge Müdürlüğü’nden alınan hava tahminlerine göre, ilimizde 11 Temmuz 2012’den itibaren etkili olması beklenen sıcak hava dalgasına bağlı olarak, hava sıcaklığının 5 ile 7 derece artacağı ve hafta başına kadar sıcaklık değerlerinin 38-42 dereceye ulaşacağı bildirildiğinden; 12-13 Temmuz 2012 tarihlerinde kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan personellerden kronik hastalığı (kalp, tansiyon, astım, şeker vs.) olanlar ile engelli ve hamilelerin belirtilen günlerde idari izinli sayılmaları hususunda kurum ve kuruluş amirleri yetkili kılınmıştır.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.