Kategoriler
Haberler

Kayseri İl Özel İdaresi, sağlık merkezlerini yeniliyor

Kayseri İl Özel İdaresi, il genelindeki sağlık merkezlerinden 99’unun daha modern hale gelmesi ve eksikliklerinin giderilmesi amacıyla bakım ve onarımlarını gerçekleştiriyor.

 

İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Mustafa Atsız, ilçelerde ve köylerde bulunan sağlık ocağı, sağlık evi gibi sağlık ünitelerinin layıkıyla hizmet vermesini önemsediklerini ve bu tür yerlerin fiziki yapısını tek tek değerlendirdiklerini belirtti. Halk sağlığının göz ardı edilemeyeceğini, Kayseri’nin en ücra köşesindeki bir sağlık ünitesinin dahi kendileri için aynı öneme sahip olduğunu vurgulayan Atsız, çalışmalar sonucunda 2012 yılında 12 ayrı ilçeden 99 sağlık merkezinin bakım ve onarımının yapılması yönünde karar alındığını anlattı.

 

Sözkonusu yerlerle ilgili hızlıca ihale sürecine gidildiğini ve 49 adet sağlık merkezinin bakım onarım ihalesinin yapılarak çalışmaların başladığını ifade eden Atsız, şu bilgileri verdi: “Sağlık merkezleri için kendi öz bütçemizden 500 bin lira ayırmıştık. Yapılan girişimler sonucu Sağlık Bakanlığı’ndan da 200 bin lira ilave ödenek aldık. Toplamda 700 bin liraya ulaşan ödeneğimiz ile Pınarbaşı ilçesinde 8, Develi ilçesinde 16, Bünyan ilçesinde 4, Yahyalı ilçesinde 8, Sarız ilçesinde 3, İncesu ilçesinde 7, Melikgazi ilçesinde 2 ve Kocasinan’da 1 olmak üzere toplam 49 sağlık merkezinin bakım onarım ihalesini 440 bin liraya sonuçlandırarak çalışmaların başlamasını sağladık. Tomarza, Bünyan ve Talas gibi kalan ilçelerimiz ile Toplum Sağlığı merkezlerimizden 50 sağlık merkezinin ihale süreci de devam etmektedir.”

 

İl Genel Sekreteri Mustafa Atsız, çalışmalar kapsamında sağlık merkezlerinin fiziki eksikliklerinin giderildiğini, çatı aktarımı, boya ve tesisat gibi işlerin yenilendiğini vurgulayarak özürlü rampası yapımının da gerçekleştirildiğini sözlerine ekledi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.