Kategoriler
Haberler Şiddet

Kim olduğumuzu biliyor musun demenin cezası!

Bir yıl önce yaşanan olayda, Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Servis’inde görevli asistan hekim D.I. iki alkollü hasta yakını tarafından darp ve tehdit edildi. Olay şu şekilde gerçekleşti:

Bir yıl önce acil servise hastasını getiren iki alkollü hasta yakını tarafından darp ve tehdite maruz kaldım. Cerrahi gerektiren bir durum vardı ve Genel Cerrahi doktorları ameliyattaydı. Hasta yakınlarına, doktorların ameliyattan çıkmalarının gecikeceğini ve bunun da hastalarına zarar vereceğini anlattım; fakat sonrasında “sen bizi nasıl almazsın, kim olduğumuzu biliyor musun” gibi tehditlere ve saldırıya maruz kaldım. Hasta yakınlarının 6 saat sonra bakılan alkolleri 140 promil civarındaydı. Hasta yakınlarından birinin emekli albay diğerinin devlet memuru olması nedeniyle polis ilk etapda gözaltına alamadığından kan alkol seviyeleri altı saat sonra ölçülebildi. Ben davacı oldum ve dava dün sonuçlandı. Görev başındaki memura hakaret ve görevi yaptırmamak için direnme suçlarından hapis cezası aldılar.

Dava sonucuna göre iki hasta yakını dört ay on beş gün hapis cezasına çarptırıldı. Hakkınızı arayın, şiddete taviz vermeyin, bu haberi paylaşın. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.