Kategoriler
Haberler Köşe Yazıları Sizden Gelenler

Kirazlı Pasta

Hipokrat’ın yolundan giderken; vakit geçirmek için Avm’leri tercih ediyorsanız, pizzanın yanında elinizle cips yiyorsanız, ailece yediğimiz akşam yemekleri yerine brunchlar, üzerimizde yabancı kelimeler dolu t-shirtler varsa bize bir şey olmuş demektir.

Her gün iş ev 20 sene geçirmişsek akşam dinlediğimiz masallar bizde bağımlılık yapmış artık gözlerimizi kapatmadan da bir masalın kahramanı olabiliyoruz demektir.

Bu kadar yediklerimizin üzerine bir tatlı tarifi vermezsek olmaz. İsmi kirazlı pastadır. İçindekiler bir kiraz, bir bisküvi…  Sonrasında evli, mutlu, çocuklu bir aile… Ve kirazımızı bisküvinin üzerine koyacak büyük, siyah gözlü bir küçük… Serviste çok önemli Alman usulü olmayacak. Hızlı hızlıda yemeyeceğiz, tadını çıkara çıkara tadacağız. Bir akşam yemeği toplanacağız. Pastamızla dertlerimizi dostluğumuzu paylaşacağız. Pastamızın maddesi hayvan ya da çiçek yağı olmayacak. Samimiyet çocuksuluk gelecek her lokmada ağza…

Amerika’nın köylüsü olmaktansa kendimizin hası olmak iyidir. Hayat gönlümüzün tadını bozmasın, afiyet şeker olsun tatlınız.

Şeyhzade Bilgin 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.