Kategoriler
Haberler

Meram Tıp Fakültesi 25. dönem mezunlarını verdi

Necmettin Erbakan Üniversitesi Meram Tıp Fakültesi, 2011-2012 yılı 25. dönem mezunlarını verdi. Meram Tıp Fakültesi’nden mezun olan 136 öğrenci, Mevlana Kültür Merkezi’nde yapılan törende, keplerini havaya atarak mezuniyetlerini kutladı.

 

Dönem birincisi Saliha Epkarpuz, dönem ikincisi Önder Erdem ve dönem üçüncüsü Levlihan Şahutoğlu, diplomalarını Rektör Prof. Dr. Muzaffer Şeker’in elinden aldı.

 

Mevlana Kültür Merkezi’nde düzenlenen mezuniyet programı, üniversitenin halk oyunları ekibinin gösterisiyle başladı. Mezun olan 136 öğrenciye mezuniyet belgelerinin verildiği programın açılış konuşmasını Meram Tıp Fakültesi Hastanesi Dekanı Prof. Dr. Ahmet Özkağnıcı yaptı. Özkağnıcı, öğrencilerini mezun etmenin mutluluğunu yaşadığını söyledi. Prof. Özkağnıcı, “6 yılın sonunda ayrılık geldi çattı. Bundan sonraki hayatınızda vize, final olmayacak. Mazeretsiz bir hayata adım atıyorsunuz. Yuvadan uçmadan önce uçmayı öğrendiniz. Sizler umut ışığının kendisisiniz. Vicdan ve bilim sizlerin yolunu aydınlatsın. İnsanlara umut ışığı olmak kolay değil.” dedi.

 

Hekimlik mesleğinin hata kabul etmediğini söyleyen Özkağnıcı, öğrencilerine bazı tavsiyelerde bulundu. Bir doktorun uygulayacağı yanlış bir tedavi veya teşhisin sadece hasta ve doktoru etkilemeyeceğini anlatan Öğkağnıcı, tüm insanlığın bundan etkileneceğini ifade etti. Öğkağnıcı, öğrencilerine şu tavsiyelerde bulundu: “Her zaman için hastalarınızı yanlış bilgilendirmekten kaçının. Bilgilerinize hoşgörü ve sevgiyi katmalı ve yaptığınız işi insanlık adına yapmalısınız. Mesleğinizi, hastalarınızı sevin. Tüm hastaları kendi anne, babanız ve kardeşiniz gibi görmeli, bunu düşünerek mesleğinizi yapmalısınız.”

 

Mezuniyet törenine katılan Necmettin Erbakan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Şeker de 30 yıllık deneyimi olan Meram Tıp Fakültesi’nin bu yıl 25. Dönem mezunlarını verdiğini dile getirdi. Öğrencilerine seslenen Prof. Şeker, “Siz hastalarınıza ve insanlığa zarar vermemeniz için bir dizi eğitimden geçtiniz. İnsanlığa güzel hizmetler vermek için yetiştirildiniz. Ülkemizde sağlık eğitiminde son yıllarda bir hayli gelişme oldu. Bu gelişmeler ile herkesin bilgiye ulaşması daha da kolaylaştı. Bu nedenle öğrendiğiniz bilgileri, daha da sorgulayıcı bir tavır ile kendinize almalısınız.” dedi.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.