Kategoriler
Haberler

Ortodonti masrafları karşılanınca tedavi isteyen hasta sayısı arttı

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) tarafından 18 yaşa kadar ortodonti tedavilerinin masraflarını karşılaması, hasta ve hasta yakınlarını sevindirdi. Uygulama, tedavi olmak isteyen hasta sayısında da artış sağladı.

 

Alınan kararla ilgili değerlendirme yapan Ortodontist Dr. Şule Başsimitçi, “SGK’nın 18 yaşına kadar olan hastaların ortodontik tedavi giderlerini karşılaması, tedavi olmak isteyen hasta sayısında artışa neden olması yanında, tedavi açısından çocuklar arasında da fırsat eşitliği oluşturdu.” dedi.

 

Düzgün diş yapısı ve estetik gülüş hayal edenlerin artık hayallerine ulaşmalarının çok da zor olmadığını belirten Başsimitçi, SGK’nın, yeni uygulamasıyla daha önce özel kliniklerde ve merkezlerde yapılan ortodonti tedavi giderlerini karşılamazken, artık bu giderleri 0-18 yaş grubu hastalar için karşılamaya başladığını belirtti. Ortodontist Dr. Şule Başsimitçi, şöyle dedi:

 

“Uygulamayla, 0-18 yaş gurubu hastalar, bir an önce sağlıklarına kavuşmak için ortodontistlerin yolunu tutmaya başladı. Okulların tatile girmesiyle ortodonti tedavisi gerektiren çocuk hasta sayısında adeta patlama yaşandı. Bu tür sorun yaşayan çocuklar artık rahatlıkla özel klinik ve merkezlerde sorunlarına çözüm bulabilmektedir. Ortodontik tedavi gerektiren sorunların, erken teşhisle tedaviye başlaması bireylerin gelecek yaşamlarında çok ciddi sorunlarla karşılaşmasını da önleyecektir. SGK’nın, sağlık giderleri kapsamına ortodontik tedavileri de alması, özellikle çocuk hastalarımız başta olmak üzere birçok hastamızı mutlu etmiştir.”

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.