Kategoriler
Haberler

Prof. Dr. Hikmet Koçak “El ele vererek üniversitemizi daha ileriye taşıyacağız”

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü’ne Prof. Dr. Hikmet Koçak’ı yeniden atadı. Rektör Koçak, el ele vererek üniversiteyi daha ileriye taşıyacaklarını dile getirdi.

Atatürk Üniversitesi’nde Prof. Dr. Hikmet Koçak dönemi devam edecek. Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi`nden yapılan yazılı açıklamada, Cumhurbaşkanı Gül’ün, Anayasa’nın 130. ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu’nun 13. maddeleri uyarınca, Yükseköğretim Kurulu’nun önerdiği adaylar arasından, yapılan seçimde 779 oy alarak ilk sırada çıkan Prof. Dr. Hikmet Koçak’ı, ikinci kez Atatürk Üniversitesi Rektörü olarak atadı. 

Atamanın hayırlı olmasını dileyen Rektör Prof. Dr. Hikmet Koçak, ikinci hizmet döneminde hazırlanan projeleri hayata geçireceklerini, Atatürk Üniversitesi’ni bulunduğu yerden çok daha ileri götürecek çalışmalar yapmaya devam edeceklerini söyledi. Atatürk Üniversitesi’nin ülkemizin önemli yüksek öğrenim kurumlarından biri olduğunu vurgulayan Rektör Koçak, “Yapılan seçimler Atatürk Üniversitesi’ne yakışır bir atmosferde ve demokratik bir olgunluk içinde gerçekleşti. Öncelikli akademisyenlerimizin gösterdikleri teveccüh için bir kere daha teşekkür ediyorum. Biz büyük bir camiayız ve bir aileyiz. Hep birlikte el ele verip Atatürk Üniversitesi’ni çok daha ileri noktalara taşıyacağız.” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.