Kategoriler
Haberler

Sağlıkla ilgili her soruya cevap veren ‘Sağlık Rehberi’ kitabı çıktı

İnsanoğlunun en değerli varlığı olarak görülen vücut sağlığı konusunda akla gelebilecek her türlü bilgiyi barındıran ‘Koruyucu Sağlık Rehberi’ yayımlandı.

 

Editörlüğünü İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden Prof. Dr. Cengiz Yakıncı ile Yeditepe Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nden Prof. Dr. Erdem Yeşilada’nın yaptığı kitaba, konusunda uzman 144 akademisyen katkı sundu.

 

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Cengiz Yakıncı, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Sağlık, insanoğlunun en değerli varlığıdır. Değeri kaybedildiğinde anlaşılan sağlık, muhafaza yollarının öğretilmesi gereken önemli bir konudur. Sağlık gibi önemli bir konuda insanların eğitilebilmesi için güvenilir bilgilerle donatılmış kitaplara ihtiyaç var. Bu konunun eksikliğini kapatmak amacıyla konusunda uzman 144 yazarın bir araya gelerek hazırladığı ‘Koruyucu Sağlık Rehberi’, Türk Eczacılar Birliği Eczacılık Akademisi Yayını olarak basıldı.” ifadelerini kullandı.

 

Kitap; hekim, eczacı, diş hekimi, fizyoterapist, hemşire, ebe, avukat, eğitimci, polis, sosyal hizmet uzmanı, sosyolog, psikolojik danışmanlık rehberlik uzmanı, veteriner hekim, meteoroloji uzmanı ve gıda mühendisi olmak üzere 15 farklı meslekten yazarın katkıları ile hazırlandı. Koruyucu sağlıkla ilgili 148 farklı konunun işlendiği kitap, 624 sayfadan oluşuyor.

 

Yeni çıkan kanuna göre serbest eczanelerde satılabilecek olan “Koruyucu Sağlık Rehberi” kitabı, sağlığını korumaya özen gösteren herkesin sahip olması gereken önemli bir başvuru kaynağı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.